Maailmakuulus maal “Mona Lisa” läbis totaalse muutumise

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash

Mõistagi ei tehtud seda Louvre muuseumis oleva originaaliga, sest see on kindlustatud ju kõigest 6,6 miljoni euro eest ja kaitstud kuulikindla klaasiga. Ühesõnaga ei pääse sellele ükski turist või kunstiarmastaja lähemale kui paar meetrit.

Kuid suveniiripoest ostetud plakatile võib ju igasuguseid asju peale kritseldada. Tundub, et sellest sai inspiratsiooni ka Liza Kondrevich – andekas jumestuskunstnik, kes suudab tavaliste meigivahenditega luua valgele paberile kuulsuste tõetruud näod. Nii ehedad, et võiks lausa arvata tegemist on fotodega, kuid seda pole need kaugeltki mitte.

https://www.instagram.com/p/BY_fWGnAPBQ/?taken-by=liza.kondrevich

https://www.instagram.com/p/BX3yn4uB6v8/?taken-by=liza.kondrevich

Liza võttis ette ka Mona Lisa, kellele andis meigiga tänapäevase välimuse – selle põhjal tuleb hästi välja erinevused võrreldes 16. sajandi ja praeguste neidudega. Ütleme nii, et sarnasusi peaaegu ei olegi. Sellel ajal, kui kuulus teos maaliti, ei olnud kulmud eriti moes ja jumestus rõhutas loomulikku ilu. Ja päevitunud jume oli töölisklassi tunnuseks.

Kuigi teadlased on maali skanneerides tulnud välja teooriaga, et tegelikult oli Mona Lisal algupäraselt maalitud ka kulmud ja ripsmed, kuid need on ajaga lihtsalt kustunud. Kas see on tõsi või mitte, ei saa me tõenäoliselt kunagi teada.

https://www.instagram.com/p/BbIIZBHgTUv/?taken-by=liza.kondrevich

Ei tea, mis Mona Lisa ise enda meigist arvaks: lainelistest kulmudest ja sätendavatest silmadest …

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.