Uudis

Louvre avab lõpuks oma Abu Dhabi muuseumi

Foto: Louvre

2007. aastal sõlmis maailma kuulsaim muuseum Louvre kasutada oma nime uuel muuseumil Araabia Ühendemiraatides. Enamgi veel, Louvre lubas laenata oma kollektsiooni töid ja eriväljapanekuid ning pakkuda ka näituste korraldamisel abi.

Kümme aastat hiljem saab valge kurviline maja lõpuks valmis – ehkki Araabia poolsaare haru pidi muuseum avama kõigepealt juba 2012. ja siis 2016. aastal, tegi maailma majanduse olukord sellesse plaani oma korrektuure.

Äsja Abu Dhabis toimunud pressikonverentsil teatas Araabia Ühendemiraatide kultuuriminister lõpuks ka avamiskuupäeva – 11.11.2017.

“Louvre on Pariisi kroonijuveel ja Abu Dhabi Louvre’i saatus on saada sama silmapaistvaks siin regioonis,” ütles minister enesekindlalt.

Maja arhitekt on Pritzkeri auhinnaga pärjatud ja tegemist on ka esimese Louvre’i haruga väljaspool Prantsumaad. On selge, et muuseumi avamine on väga oluline tähis Lähis-Ida kunstimaailmas.

“Ma tahaks lihtsalt meenutada, et Louvee’il läks 800 aastat, enne kui temast sai see Louvre, mida meie teame. Ja meil läks ainult kümme aastat, et luua Abu Dhabi Louvre,” ütles Pariisi Louvre’i direktor Jean-Luc Martinez.

Muuseumil on 23 galeriid ning kokku on näitustel korraga väljas 600 teost. Esimesel aastal tuuakse Pariisi olulisematest muuseumitest, nagu näiteks Louvre’ist ja Pompidoust vaatamiseks nii Leonardo da Vinci, Claude Monet kui Henri Matisse’i teoseid.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.