Lääne rõivabrändid jätsid Venemaa kaubanduskeskused tühjaks, riik peab hakkama moekaupa tellima Hiinast või Iraanist

Foto: Shutterstock

Viimase kuu jooksul on Venemaalt Ukrainas toimuva sõjategevuse tõttu lahkunud suurem osa populaarsemast kiirmoest kui ka luksuskaubamärkidest.

Eile sulges oma viimase Venemaal asuva poe uksed ka Poola ettevõtte LPP grupp, mille alla kuuluvad kaubamärgid Reserved, Cropp, House, Mohito ja Sinsay. Poodide sulgemisega alustati juba kuu algul ning nüüdseks on see edukalt lõpule viidud. Ka LPP grupi e-müük Venemaale on peatatud.

Sama teed on läinud ka Pull & Bear, Zara, H&M, Massimo Dutti, Nike, Adidas, Reebok ja Puma, e-pood ASOS ja paljud teised rõivabrändid, nende seas ka luksusbrändid Chanel, Cartier, Louis Vuitton, Balenciaga ja Prada.

Vene tööstus- ja kaubandusminister Denis Manturov kohtus 23. märtsil president Putiniga ning kinnitas aga, et moetööstuse suuremahuline lahkumine Venemaalt inimesi mõjutama ei hakka ja riideid jätkub kõigile.

Venemaa peab läbirääkimisi Türgi, India, Iraani ja Hiinaga tootjatega, et täita lääne moebrändidest maha jäänud tühimik ja vähendada kohalike seas paanikat.

Venemaa kohalikud rõivatootjad kurdavad aga tarneahelate katkemise tõttu kerkinud hindade ja tootmiskulude üle ega pea tõenäoliseks, et ainuüksi kohaliku tootmisega nõudlus täita suudetakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.