Uudis

Kuus asja, mida sa ei tohi pärast trenni teha

Foto: Unsplash

Süüa rasket toitu
Pärast intensiivset trenni peaksid laskma kehal rahulikult taastuda. Kuigi näib, et võiksid kõik ettejuhtuva ära süüa, annab organism ajule valesid signaale ja tekitab tunde, et kõht on meeletult tühi. See aga võib lõppeda liigsöömisega. Ignoreeri isusid ja oota veidi enne suuremat söömingut. 


Juua spordijooki
Suhkrune spordijook võib olla väga värskendav, kuid tegelikult ei taasta see normaalset veetaset organismis ja takistab ainevahetuse tööd. Kõige parem ja kasulikum on tarbida ikkagi vett.


Magada
Kuigi väike uinak võib tunduda väga ahvatlev, pead selle edasi lükkama. Lihased peavad olema enne magama minemist maha jahtunud, et need trennist paremini taastuksid. Uinaku võid teha tund-kaks hiljem, kui keha on rahunenud.


Katsuda nägu higise rätikuga
Arvatavasti oled pärast pesemist sellega kuivatanud juba keha, käed ja jalad? Higise rätikuga nägu puhastades ummistad poore ja kannad edasi baktereid.

Kanda spordiriideid pärast trenni
Mõnda aega maha jahtuda riietes, millega trenni tegid, on normaalne, kuid mitte pikalt. Lase kehal hingata ja vaheta riided puhaste vastu.

Unustada vee tarbimine 

Joo kindlasti vett! Eriti pärast ülimalt higist ja rasket trenni. Soovitatav on tarbida seda, mis sisaldab keha taastavaid mineraale ja soolasid.

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.