Nii hakkas mõte idanema ja 2017. aasta jõuludeks valminud esimene kollektsioon kinnitab, et valitud suund on õige.
Kes on brändi eestvedajaks?
Hetkel tegutsen üksi. Aga mul on kõrval väga head koostööpartnerid, kes on oma valdkonna tõelised profid. See annab kindluse ja tunde, et tegutsen koos supertiimiga.
Miks ainult meestele?
Naiste (moe)maailm on liiga pretensioonikas, meestega on lihtsam. Nende mood on ratsionaalsem, funktsionaalsem ja sobitub paremini minu enda stiilieelistustega. Ülimalt naiselik joon ja romantiline stiil ei kõneta mind nii palju.
Kas tulevikus on plaanis ka teha midagi naistele või jääb Prii puhtalt meestebrändiks?
Mõttes on küll katsetada ühe siidist kollektsiooniga naistele. Aga käekiri jääb ikka samaks, pigem minimalistlikuks ja lihtsaks, romantilisi pitse-satse tulemas ei ole.
Mis eristab Priid teistest sarnastest tootjatest ja toodetest?
Ma ei teagi, kellega oleks ennast õige võrrelda. Kui rääkida hommikumantlitest, siis neid tootjaid ja brände on tegelikult ju tohutult. Aga valdav enamik pakub ikka lihtsat masstoodet, millel puudub isikupära. Või tuleks mõelda Eestis tegutsevate moebrändide ja väiketootjate kontekstis? Mõlemal juhul on ilmselt Prii eristumine see, et keskendun väga konkreetselt ühele tootele, meeste hommikumantlile. Mõtlen sügavuti selle toote hingeelule – millal ja kuidas hommikumantlit kantakse, kes on selle kandja.
Tänapäeva mees ei istu ju pool päeva jõude uhkes mõisahoones, et kanda suursugust maani ulatuvat ja pikkade lehvivate varrukatega täissiidist mantlit.
Jah, hommikumantlit kantakse jätkuvalt siis, kui on hetk aeg maha võtta. On see siis hommik kohvitassiga, tööpäeva lõpp diivanil pikutades või hoopis nädalavahetuse laisk hommikupoolik. Aeg, kui sa oled vaba kohustustest – selle järgi sai ka valitud nimi Prii. Aga lisaks tuleb ehk vahepeal ära pesta ka mõned kraanikaussi kogunenud nõud, mängida koos pojaga põrandal puldiautoga või lõpuks ära vahetada see neetud lambipirn. Ehk siis ka kandmismugavus on väga oluline märksõna.
Kus toimub disainimine ja tootmine? Kust tuleb materjal?
Hetkel toimub kõik Eestis, ka materjalid on ostetud siinsetelt maaletoojatelt.
Mitu hommikumantlit hetkel müügil on ja kui tihti plaanite juurde teha või vahetada?
Alustasin viie erineva mudeliga, millest kaks populaarsemat on paraku juba läbi müüdud. Seega on uus kollektsioon juba töös, et kliendil oleks vähemalt viie kuni kuue mudeli vahel võimalik valida.
Prii ei ole selles mõttes disainerbränd, et igat toodet on vaid mõni eksemplar. Tegemist on seeriatootmisega ja plaan on tulevikus koguseid kasvatada.
Milline on hinnaklass?
Puuvillafliisist mudeli hind on 119 eurot, kergemast puuvillasest mudeli hind 69 eurot.
Nagu mainisin, õmmeldakse kõik tooted praegu Eestis ja siin on tootmine kindlasti oluliselt kallim kui näiteks Aasias. Aga mulle endale meeldib, et tööd saavad just kohalikud tegijad. Ka hind on minu jaoks mõistlik – kui ma näen oma silmaga, kui palju pühendab näiteks konkreetne õmbleja oma aega ja oskusi, et üks toode valmiks. Ja see on ju ainult osa toote valmimise protsessist. Eks elu näitab, kas kliendid on sama meelt.
Millised on tulevikuplaanid?
Esimese hooga suuri tulevikuplaane ei olnudki. Aga kuidagi iseenesest on tekkinud väga ühene ja selge nägemus, kuhu edasi. Töös on põnevad uued kollektsioonid, aga kuni need ei ole veel reaalsuseks saanud, ei taha nendest veel täpsemalt rääkida. Uusi mõtteid on nii disaini kui materjalide osas.
Kindlasti jääb Prii valitud suuna juurde, olulised on kvaliteet, nahasõbraikud materjalid ja isikupärane disain.