Liisa Kušnir: “On asju, millesse tuleb investeerida meie kliimas, näiteks saapad ja mantlid”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kuidas alustasid blogimisega ja mis sind selle juures endiselt köidab?
Kõige esimene postitus sai üles laetud 2009. aastal, kui käisin gümnaasiumis. Tahtsin leida kohta, kuhu “riputada” inspireerivaid pilte, mida olin leidnud internetist või skänninud ajakirjadest. Sisemine edevus sundis üles laadima ka pilte enda igapäevasest riietusest.

Kui suurel määral sa teisi blogijaid jälgid? Kes on su lemmikud, miks?
Üha rohkem loen ainult nende inimeste blogisid, keda tean või olen jälginud juba nende alustamisest saadik. Üldiselt olen liikunud koos ülejäänud maailmaga rohkem Instagrami. See on ise nii suur platvorm, et sealsed igapäevased postitajad on ka juba sisuliselt blogijad.

Instagram toob lähemale need inimesed, kes riietuvad silmapaistvalt, aga pole blogimise jaoks piisavalt head sõnasepad. Lemmikuteks võin kindlasti lugeda hispaanlanna @blancamiro, kelle raamidest väljas kannan-kuidas-tahan-stiil lööb täpselt kõikide naelapeade pihta. Samuti prantslanna @louloudesaison ning @marinathemoss Berliinist, kes teevad asja teistmoodi, kui ülejäänud IT-tüdrukud.

Kas blogimisega saab rikkaks?
See kõlab klišeena, aga rikkus on suhteline mõiste. Kogemuse võrra kindlasti!

Kui suure osa päevast sa blogimisele pühendad?
Kuna tegelen ka tööga seotult blogimisega, siis väga suure osa ärkvel oldud ajast.

Kas tahaksid, et sellest saaks su päevatöö (kui see juba pole)?
Mulle on alati meeldinud teha nii paljusid asju, kui ma oskan. Seega ei kujutaks ette, et see oleks mu ainuke töö. Mulle meeldib seda teha täpselt nii, et saan teha seda, nagu ise tahan või millal tunne on.

Kas vastab tõele, et üks korralik moeteadlik inimene ei saa mustata? Mitu värvilist riideeset su kapis leidub?
Ma usun, et kindlasti saab ilma mustata, aga see on alati salamisi kapis olemas tagavara variandiks, kui tõesti ei ole midagi selga panna. Kuna minu stiil on ehtne peegeldus minu meelolust ja minust, siis on mu riidekapp nagu vikerkaar.

LOE KA: Kolm viisi, kuidas kanda klassikalisi musti viigipükse

Kõige rumalam klišee, mida oled blogijate kohta kuulnud.
Rumalaim klišee on kindlasti see, et blogijad ostavad riideid ainult pildistamiseks, aga tavapäevadel ei kanna nad neid asju. Kindlasti erand kinnitab reeglit, aga ma siiralt usun, et kellelgi ei ole ekstrasuurt laohoonet pildistamisriieteks.

Kas eelistad kalleid brände või “lepid” ka kiirmoega?
Ma usun, et tähtis on tasakaal. On asju, millesse tuleb investeerida meie kliimas, näiteks  saapad ja mantlid. Samas, miks mitte kaasa minna moekate röögatustega ja noppida hooajalisi hitte tänavamoe brändidelt.

Mis on hetkel sinu lemmikmoeese või -trend?
Hetkelemmikon sõjaväe stiilis saapad, mida kannan absoluutselt kõigega. Panen neid kokku naiselike kleitide, katkiste teksade ja seelikutega. Tihti päästavad nad ka kõige truuma backup outfit’i igavusest, mille hommikul kiiruga selga paned.

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Nüüdseks saan ausalt öelda, et kõige rohkem on minu kapis käekotte.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Tihti ei ole kapp süüdi, et midagi pole selga panna, sest see on riideid täis, vaid pigem loob tuju sellise tunde. Selleks puhuks olen avastanud enda jaoks Instagrami ”salvestamise” ja Pinteresti, kuhu olen kogunud lemmikud inspiratsioonipildid, et taasavastada oma garderoobi.

Suurim moefopaa.
Tagantjärele mõeldes paneb nii mõnigi riietus kulmu krimpsutama, aga üritan mõelda, et kõigel on olnud oma aeg ja koht.

Mida sa endale kunagi selga ei paneks?
Kui minult oleks sama küsimust viis aastat tagasi küsitud, oleksin kindlalt vastanud –kitten heelsid. Nüüd on selle väite Dior täiega ümber lükanud.

Kui keegi oleks mulle gümnaasiumis öelnud, et kannan vabal ajal seljakotti, siis poleks ma seda kunagi uskunud. Nüüdseks olen õppinud, et kunagi ei saa öelda kunagi.

LOE KA: Kuus kardetud trendi, mis on tagasi moes

Kas sul on mõni reegel kui paned enda outfit’i kokku?
Rusikareegliks olen endale võtnud selle, et toast väljudes oleksin enesekindel. Olenevalt sellest, kuhu lähen, mõtlen ka mugavusele.

Lemmik moetsitaat?
Coco Chanel – “In order to be irreplaceable one must always be different (tõlkes: Et olla asendamatu, peab olema erinev).”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.