Uudis

Kuldnõelale nomineeritud Kriss Eglite jaoks oli Tallinn Fashion Weekiks valmistumine korralik õppeprotsess

Foto: Riina Varol

Juba homme toimub Kuldnõela gala, kus oma värsket ehtekollektsiooni näitab ka Kriss Eglite ehk New Vintage by Kriss. Kuigi Krissil loksus laval toimuv kiiresti paika, tekitas parajat peavalu just see, kust leida vajalikud inimesed, et sõu viperusteta sujuks.

Kui palju on sul veel homseks vaja teha?
Praegu on paras hullumaja, kõike peab tegema. Mul on abiks stilist Liis Plato, kellega tegime eile viimased fitting’ud ja vaatasime, millise karakteriga sobivad ehted kokku.

Foto: Riina Varol

Mida modellid selga panevad, et ehted paistaks välja?
Kohe algusest peale on selge, et nad peavad olema mustas. Arvan, et see toimib, sest ehted on hõbedast. Kokku tuleb lavale 16 look’i.

Minu jaoks on kõige olulisem see, et kollektsiooni “Becoming fierce” sõnum jõuaks publikuni. See räägib põhimõtteliselt naiseks olemisest – ideeks on kartmatu, peatumatu elamine. See, mille poole isegi püüdlen.

Kõik ehted on hõbedast ja valminud käsitööna, mõnda aega teinud koostööd juveelitehasega. Nii lahe olnud, nüüd saime koos välja töötada ja katsetada.

Foto: Riina Varol

Kas see on su esimene suur sõu?
Jaa, on olnud väga korralik õppeprotsess. See, mis lavalt paistab, tuleb loomulikult. Minu jaoks oli uus just korralduslik pool: näiteks pidin broneerima modelle. Kellele aga helistada? Sellised asjad tulevad moekunstnikele lennult, minule oli uus. Ka pidi otsima õige muusika, valgustuse ja leidma õiged inimesed, kes seda teeks.

Aga tundub, et kõik läheb nii, nagu on planeeritud. Mäletan, et istusime Liisiga septembri alguses kontoris ja palju detaile oli paigas, aga pusle oli sassis. Liis küsis, mis järjekorras peaksid look’id lavale minema … Ja järsku loksus kõik paika, iga pusletükk leidis paarilise.

Kas kõik valmib spetsiaalselt Kuldnõela galaks? Ehted tulevad pärast kuhugi müüki?
Jaa, tahtsin esitleda täiesti uut kollektsiooni. On n-ö show piece’id, aga ka sellised, mis tulevad kohe müüki. Minu jaoks olulised sümbolid ja mantra on peidus kõigis ehetes, nii ei pea ostma megakallist suurt akessuaari.

Ehted tulevad 18. oktoobril müüki stuudiosse (Pärnu mnt 27-16) ja veebipoodi, samuti Kaubamajja ning Gold Time’i. Kes tuleb Tallinn Fashion Weekile, see saab osta neid ka kohe.

Tead juba, mis sa selga paned?
On kaks varianti: kas must pikk seelik või kleit. Viimasel ajal ongi olnud riietuses kaks äärmust – must või pastell. Kindlasti kannan uue kollektsiooni ehteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.