Kuidas osta vähem, aga paremini?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix

Osta ainult seda, mis sobib
Enamikel leidub riidekapis esemeid, mille soetasime lihtsalt sellepärast, et see oli moekas või nägi teiste seljas nii hea välja. Ilmselt seisavad need endiselt meie garderoobis ega ole päevavalgust näinud.

Pea meeles, et kui riided ei pane sind tundma enesekindlalt ja nendes pole mugav olla, siis neil pole sinu kapis kohta.

Ära soeta asju ainult üheks hooajaks
Selle asemel, et osta alati midagi uut konkreetse sündmuse jaoks, olgu selleks jõulud, aastavahetus, pulmad või reedene peole minek, proovi investeerida pidulikesse riideesemetesse, mis oleks mitmekülgsemad.

Mida lihtsam ja klassikalisem, mitte hooaja trendi jälgiv, seda kindlam on, et saad seda kanda uuesti ja uuesti. Ja kui kasutad oskuslikult aksessuaare, ei näe sa kunagi samasugune välja.

259 € (Ted Baker)

Osta vaid õiges suuruses riideid
Pole mõtet hoida kinni kleidist või teksapaarist, millesse sa pole enam pikalt mahtunud, lootes, et ühel päeval see juhtub. Sama kehtib ka poes. Pole mõtet osta number väiksemat riideeset, kuna see on allahinnatud ja loota, et see annab tõuke sulle trenniga alustada.

Ole endaga aus: kui sulle asi selga ei lähe, jäta ostmata.

LOE KA: Seitse nippi, mis aitavad sul saledam välja näha

Ära osta midagi lihtsalt sellepärast, et see on soodne
Suurte allahindluste ajal teeme tihti emotsionaalseid oste. Eriti tasuks hoolikas olla disainertoodete ostmisel. Investeeri ainult sellesse, mida saad kanda aastaid ilma et see moest läheks. Sest ükskõik, kui taskukohane toode ei oleks, kui sa seda kunagi ei kanna, on see täielik raha tuulde viskamine.

540 € (Versace)

 

Kui ostad, anna midagi ära
Iga kord, kui tahad midagi uut osta, mõtle, kas oled valmis millestki loobuma. Seda nippi kasutades võid kindel olla, et ei hangi üleliigseid asju. Tead ju isegi, et pole mõtet poodelda asju, mida tõeliselt ei armasta.

Investeeri kvaliteeti, mitte kvaniteeti
Kui otsid talveks sooja kampsunit, pööra kindlasti tähelepanu materjalile. Paljud kiirmoebrändide kampsunid näevad küll ilusad välja, kuid ei anna tegelikult sooja ja muutuvad mõne aja pärast topiliseks. Luksulikumad ja vastupidavamad materjalid on näiteks kašmiir, vill ja mohäär.

Kašmiirist kampsun 68,99 € (H&M)

Ära soorita emotsionaalseid oste
Ära lase tekkida olukorral, mil tunned, et sul pole midagi selga panna ja pead minema poodidesse, et osta kokku kõike, mis vähegi meeldib. Mõtle läbi, mida on sul tegelikult vaja, enne kui tormad poodi.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.