Uudis

Kuidas luua koju efektne ja šikk galeriisein?

Foto: Jason Briscoe/Unsplash.com

Tühjad valged seinad võivad olla kõige kummituslikumad ja häirivamad kohad kodus. Nende täitmine reisi- ja perekonnafotode, plakatite ja postkaartidega on hea mõte, aga tulemus kohutavalt eklektiline.

Selleks, kuidas kodune esiku- või trepigalerii efektseks ja elegantseks muuta, on vaja teada paari lihtsat nippi.

Loo süsteem ja püsi selles
Mõtle oma vaba seinapinna suurusele ja selle kujule. Kui sul on pikk ja ja kõrge sein, siis üks väga kindel võte on raamida kunstiteosed, jälgides seina kuju. Kui tahad veel harmoonilisemat tulemust, siis koonda ühte seina näiteks ainult abstaktne kunst või fotod.

Räägi lugu
Kui oled rändur ja kogud on reisimälestusi kunstiteostena, siis nende koos eksponeerimine on väga hea mõte. Kuna tööd on tavaliselt väga eriilmelised, siis vali alustuseks välja kõige suurem ja pane seinale (pisut tsentrist kõrvale, nagu see raamimata maal fotol).

Edasi hakka selle ümber erinevaid töid paigutama, et luua “aja jooksul tekkinud kollektsiooni” mulje. (See töötab, isegi kui ostsid kõik tööd ühelt reisilt). Jälgi, et tööde hulka sattuks siiski ka mõni erksam pilkupüüdev värvilaik, mis tasakaalustab keskset suurt tööd.

Graafika + kuld
Raamid lähevad tõeliselt särama, kui töö, mida need ümbritsevad, on neutraalsetes toonides või graafiline. Ka tugevat mustvalget graafikat tasakaalustab kuld suurepäraselt. Kui tahad glamuuri ja sulle ei sobi rasked kuldraamid ja lühtrid, siis vali peenikesed kuldraamid ja graafika.

Tõsta lemmikvärv fookusesse
Ära püüa mahutada ühele seinale kõiki töid, mis on aastatega kogunenud. Vali välja näiteks need, millelt leiad oma lemmikvärvi ja koonda ühele seinale. Et see kõik omavahel kokku sobiks, siis vali sarnased ja rahulikud raamid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.