Uudis

Kolm suurepärast põhjust, miks eelistada vintage-riideid

Foto: Unsplash

Kopli Couture’i eestvedaja Evelin Lõokene toob välja kolm peamist põhjust, miks eelistada taaskasutust – olgu selleks siis soov hoida loodust või paista silma välimusega.

Paistad silma

Just Eestis on raske eristuda ja paista ainulaadne – kui ostad midagi kaubanduskeskusest, tuleb keegi kindlasti samas riietuses vastu. Vintage-poes on üldiselt müügil ainueksemplarid. Mujal Euroopas on see väga trendikas, vintage’it kannavad ka vanemad inimesed, meil on see hetkel peamiselt noorte seas populaarne. Eks seda mõjuta ka Nõukogude aeg, sest siis oli raske saada asju, hetkel on veel uue ihalus ja vana tundub halvamaiguline.

Hoiad loodust

Ostes vintage’it, säästad loodust. Kiirmoodi toodetakse palju, nõnda tekib ka palju prügi ja see on suur probleem kogu maakerale. See on üks viis, kuidas hoida kõike ümbritsevat. Praegu kasutatakse kiirmoerõivaste valmistamiseks palju naftat, isegi keemialõhna on riietel tunda.

Puhas mäng

Vintage-riiete pooldemine on mänguline, põnev ja tekitab hasarti. Samuti peab palju rohkem vaeva nägema kui tavapoes, et leida midagi. Ja kui leiadki, peab see ka sobima. Kui sobib, on jackpot. Ka on riietel oma lugu, saab ette kujutada, milline proua kandis eset näiteks 1950-ndatel.

Juba sel laupäeval, 2. juunil toimub Kopli restoranis Kama Market, kust võtavad osa kõik Tallinna suurimad fashionista’d. Vaata galeriist, mida põnevat nad müüki panevad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.