Kolm parimat spaahoolitsust, mis panevad talve kohe unustama

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ZEN Spa. Foto: Sergei Zjuganov

Need kolm on aga aasta kõige külmemal kuul parimad healolutunde loojad ja saavad meie käest maksimumpunktid.

Eriti luksuslikuks minipuhkuseks

Hilton Park Tallinn hotelli Eforea Spa valikust Elemise Deeper Than Deep Hot Stone Massage.
90 minutit 99 €

Poolteist aastat tagasi glamuurse peoga avatud Hilton Park Tallinn ei ole oma glamuurist grammigi kaotanud. Luksuslik Eforea Spa on avatud kõigile, mitte üsknes hotelli külalistele. Luksus tuleb ka luksusliku hinnaga, aga pääs saunadesse ja niisama basseini äärde puhkama on pärast massaaži vaba – väga mõnus on ka tass kuuma teed.

Ehkki vulkaanid võivad pursata ka ebemeeldivas kliimas, kõlavad soojad laavakivid väga kutsuvalt. Väljas ei ole selline ilm, et lühemal ajal kui kui 90 minutil üldse tunduks mingit mõtet olevat. Algab see kõik täpselt nagu nendel lugematutel fotodel laavakivimassaažit – naine lamab lumivalge linaga kaetud massaažilaual, ruumi täidab sume valgus ja massöör laob talle süsimusti siledaid kive seljale kaunisse rivisse.

Need kivid on tõesti kuumad. Soojus levib kohe varvasteni välja. Kivid jäidki seljale, massöör alustas oma peopesadesse võetud kahe kuuma kiviga leebet massaaži. Ma arvan, et just nii kujutab enamus inimesi ette puhkust Balil, ehkki sel juhul peaks massaažilaud olema rohelise aia sügavusse peidetud ja õrn tuul liigutama kardinaid.

Ühel hetkel pidin ma ennast ringi keerama ja järgmisel oli poolteist tundi möödunud sellest, kui esimene kivi mu selga puudutas. Täiesti hämmastav, kuidas aeg läheb kõige kiiremini just siis, kui on mõnus olla ning ebamugavad olukorrad kestavad terve igaviku.

Aga õnneks ei pidanud minema kaugemale kui basseini äärde.  Siis mõni aega hiljem sauna ja siis seda kõike kordama. Eforea on ainulaadne vaatega koht, bassein ei ole peidetud maja sügavusse, suvel saaks lausa jalutada katuseterrassile, ent talvel ei teki seda tunnet ausalt öeldes isegi mitte pärast pikemat saunas pikutamist.

Võimalus näha rannatoolis puhates lumist Tallinna ja samal ajal mitte külmetada on imeline ja iga kulutatud senti väärt.

Kui aega on vaid paar tundi

ZEN Spa Tallinnas Von Stackelbergi hotellis
Klassikaline massaaž seljale, õlgadele ja kaelale soojendava vürtsika massaažiõliga 30 min 39€ ja lõõgastav peamassaaž 15 min 25€ (veebruarikuu eripakkumine).

Von Stackelbergi hotell Toompuiestee ääres on olemas juba aastaid, ent selle paekivimüüride vahele peidetud õdus päevaspaa on hästi hoitud saladus. Möödunud aastal muutus see renoveerimise järel päris ruumikaks. Lisaks hoolitsustetubadele leiab sealt ka aurusauna ning leilisauna ja väiksema basseini mõõtu mullivanni.

Esimese hooga tundub veebruarikuu pakkumine küll väga soodne, et hirmus lühike : klassikaline massaaž soojendava vürtsika massaažiõliga seljale, õlgadele ja kaelale vaid 30 minutit ning lisaks veel küll  peamassaaž, ent 90 minutit ei tule kuidagi kokku.

Alustasin saunadega. Väljas tuisu käest aurusauna minnes olid varbad jääkülmad ja kulus veerand tundi vähemalt, enne kui tekkis mõte, et peaks natuke jahtuma. Zen Spa on väike ja lamamistoole pole kuhugi ära mahutada suudetud – seege on ainus võimalus jahtuda mullivannis. Selle vee temperatuur tunduski olevat timmitud nende  järgi, kes mõnda aega saunakuumust tunda on juba saanud.

Tunni ajaga jõudsin teha kolm tiiru sauna ja vanni vahet ja rohkem korraga ei jaksakski, tahaks kusagil natuke pikutada, võibolla ajakirja lehitseda või lihtsalt teed juua. Aga kuna seda kohta pole, siis on massaažilaud täpselt sama mõnus koht, mõnusamgi veel. Tuba on uinutavalt soe.
Ja massaaž imeline. See on kõige täiuslikum massaažiõli, mis mu seljale kunagi valatud on ja need käed ei lähe ka veel pikka aega meelest. Tõtt öelda tulevad need mulle vägagi hästi meelde juba mõni päev hiljem Viinis Kempinski Spas 120 eurot maksnud tunnise massaaži ajal – kui ma end ikka mitu korda taban end küsimast, kuidas need hinna ja kvaliteedi suhted maailmas ikka nii erinevaks on saanud kujuneda.

Kui massaažiaeg minu kurvastuseks läbi saab, ei ole tegelikult tunnet, et seda kõike oli dramaatiliselt vähe. Eelnenud tund saunades on teinud tänuväärse töö ja tegelikult on kogu õhtul sama efekt kui kahetunnisel massaažil oleks.

Esimest korda hakkab mul külm uuesti alles järgmisel hommikul.

Puhkusele üheks pikaks päevaks

Sundãri Abhyanga massaaž Estonia Resort Hotel & Spas
60 min 55 €
Spaa- ja saunakeskuse külastus R-L 24 €, tööpäeviti 14 €, P 16 €

Pärnus asuva Estonia Resort Hotel & Spa sauna- ja basseinimaailm on üks kõrgemini hinnatud spaasid Eestis, kuid selle nautimiseks ei pea hotelli peatuma jääma, võib veeta ka lihtsalt ühe pika päeva Pärnus.

Hoolistuste ruumid ning saunad-basseinid asuvad erinevatel korrusel ning hoolitsuste ja massaažidega ei tule automaatselt kaasa võimalus spaamaailma külastada – küll aga tuleb kaasa võimalus selle eest eraldi maksta ja siis kolmetunnise spaakülastuse järel, vahepeal või eel oma hoolitsust nautida. Või isegi mitut.

Estonia eestipärast hoolitsuste nimekiri on leidlik ja põnev, aga India juurtega Sundãri sarja massaaž kõlas palju eksootilisemalt ja kutsuvamalt. Sundãri Abhyanga (sõna-sõnalt: “õlimassaaž”) massaaž on spetsiaalne, sügavat lõõgastust pakkuv punktmassaaž. Rütmiline massaaž aktiveerib seisvat energiat, kasutades sooja õli, mille abil taastatakse energia liikumine, lubas kodulehekülg.

Otsustasin seekord käia saunas enne JA pärast massaaži.

Tegelikult alustan Surnumere veega täidetud basseinis hõljumisega, mis on kõige vabastavam tunne maailmas – hetkeni, kuni tulisoolane vesi silma läheb ja ma vaevu basseinitreppi nähes dušši alla sööstan. Edasi veetsin aega turvalises aroomisaunas läbi akna pilkasesse pimedusse vahtides.

Massaaži eel sain kätte keerulise ankeedi, kus paarikümnele küsimusele vastates – näiteks, kas mulle meeldib rohkem vürtsikas või pigem kreemine ja rammus toit – tuleb ristikesi kolme tulpa tõmmata.

“Aaa, teil on pigem kuiv nahk,” teatas massöör, kui viimaks lõpuni jõudsin ja teatasin võidukalt, et kõige rohkem riste on keskmises tulbas. Noh, seda oleks ma ise võinud kohe öelda ja rahulikult jalavanni nautida. Ehkki tõsiseltvõetavust see muidugi lisab (ja viib mõtted vürtsikale Aasia toidule, mida kusagilt tol hetkel pole muidugi võimalik saada).

Ma olen käinud puhkuse ajal Indias õlimassaažis ja see meeldis mulle väga ja ka Estonia Sundãri Abhyanga massaaž meeldis mulle väga – aga sellega nende kahe puhkuse sarnasused ka piirduvad. Ma ütlen ausalt, et ainult massaaži pärast Indiasse minne pole mõtet, hulga ratsionaalsem on Pärnusse sõita. Talvine Pärnu on muidu ka rahulik, aga massaažilaual lamades on see kuidagi eriti selgelt tunda – ja see tunne on kõikehaarav. Aromaatne õli süvendab seda veelgi. Mul on alati olnud hirm Pärnu suurte spaahotellide ees, kus massööri töö ja tehasetöötaja liini ääres veedetud päev ei tundu suuresti erinevat. Aga mul ei  jää tunnet, nagu oleksin lihtsalt üks klient nende lõputult pikas rivis.

Aeg tõusta laualt juua tass teed saabub jälle liiga kiiresti. Seejärel vedelen pikka aega spaas soojaks köetud lamamistoolidel püüdes otsustada, millisest saunast teist ringi alustama peaks.

Talv tundub täiesti üleelatav.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.