Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Kolm paremat festivali ja turgu, kuhu sel nädalavahetusel minna
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Vihmasele suvele vaatamata jätkub sündmusi nädalavahetusse nii palju, et valiku tegemine on tõeline väljakutse. Moe-, disaini-, kultuuri- ja “tavalised” gurmaanid peaksid need kolm oma aga proovime oma kalendrisse mahutada.
Rotermanni Restoranide Festival Stalkeri käik, kunagine Tarkovski filmitänav on üha enam ja enam tuntud ka oma restoranide ja kohvikute poolest. Modernse ning ajaloolise arhitektuuri vahele on põimitud globaalsed maitsed, Aasia köögist Mehhikoni, koššer toidust seapeani välja. Naudinguid erinevatele maitsetele, meeltele.
25. ja 26. augustil toimuv Rotermanni toidufestival tutvustab esmakordselt uut kvartali poolt, ajaloolist Stalkeri käiku ja seal peituvat toidutänavat. Peatse Eesti Vabariigi juubeliprogrammi raames on välja toodud ka 100 meetrine laud, kus 15 toidukohta pakkumas kuni 5 € maksvaid sööke!
25. august alates kl 16.00
26. august alates kl 12.00
Telliskivi Kirbufestival
Kord aastas kasvab Telliskivi Kirbuturg eriti kirjuks ja suureks ning laupäeval on taas see päev. Kirbuturul kauplevad müüjad igal nädalal suure hulga taaskasutuskaubaga – riietest ja mänguasjadest mööbli, raamatute ning kodukaupadeni.
Turg on avatud kella 10.00-18.00. Sissepääs festivali alale maksab 1€, eelkooliealised tasuta!
SAAL Biennaal etenduskunstide festival
Reedel ja laupäeval on juba kaks nädalat kestnud etenduskunstide festivali viimased ja kõige magusamad päevad. SAAL Biennaali kohtab seekord nii Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris kui Vabal Laval, aga ka hoopis Linnahalli taga, Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus, MIMstuudio keldris, EKA klassiruumides ja OMAtsirkuse saalis.
On etendusi, mis toimuvad teatrisse mineja jaoks ootuspärasel ajal ja viisil, aga ka etendusi, mis juhtuvad ootamatult vanalinna ilmunud trendika seebipoe tagaruumides (Julian Hetzel “Schuldfabrik”) või mis sünnivad hoopis vaataja enda tegevusest raamatukogu lugemissaali laua taga (Ant Hampton, Tim Etchells “The Quiet Volume”). Samuti selliseid, mille puhul teatrisaali lava täitub meie poolt igapäevaselt tekitatava füüsilise ja virtuaalse prügiga (Sarah Vanhee “OBLIVION”) või mis on maetud salajastele kalmudele (Tania El Khoury “Gardens Speak”). Aga leidub ka selline, mis kestab terve öö ehk hämarikust koidikuni (Mårten Spångberg “Natten”).