Mahemoe brändi Kirivoo kunstiline juht Ines Karu-Salo on Tallinn Fashion Weekiks valmistunud juba pea kaks aastat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Ines Karu-Salo brändi Kirivoo värske looming.

17.-20. oktoobril toimuval Tallinn Fashion Weekil astub üles ka Kirivoo, mis esitleb lausa kaht kollektsiooni. Brändi kunstiline juht Ines Karu-Salo hakkas moenädalaks valmistuma pärast 2016. aastal välja tulnud kollektsiooni “Tähk”. Nüüd pole enam kuhugi kiiret, käimas on lõppviimistlused.

Mida saab Tallinn Fashion Weekil näha?
Eestimeelne elegantne mahemoe bränd Kirivoo esitleb TFWil kaht ajatut, elegantset ning naha- ja keskkonnasõbralikest kangastest kollektsiooni: “Apolline” ja “Susi”. “Apolline” on inspireeritud Eesti müstilisest kunstist ja loodusest, mis koosnevad kaunitest värvidest ning lihtsatest vormidest, jättes alati vaatlejale midagi varjatuks. See on loodud enesekindlale, aktiivsele ja julgelt naiselikku stiili hindavale naisterahvale.

Kirivoo looming.

“Susi” on inspireeritud põhjamaa hingest ja Eestile nii omasest hallist värvist, mis saadab meid igal aastaajal. Hallikeseks ehk susiks kutsutakse põhjamaa metsade kuningannat – halli emahunti. Susi esineb tihti meie folklooris ja sümboliseerib tarkust ning jõudu, kellesse suhtutakse alati lugupidamise, pisukese kartuse ja uhkusega. Kollektsioon on tänapäeva naisele, kes elab ja liigub linnas, kuid pole unustanud ürgset sidet maa ning metsaga.

Kollektsioonid oleme disaininud koostöös Kristiina Jeromansi (“Apolline”) ja Liisi Tuiga (“Susi”) – mõlemad disainerid on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala lõpetajad ja on paistnud loominguga silma ERKI moeshow’l. Rõivad on valmistatud orgaanilisest puuvillast, bambusestviskoosist ja kanepikangast.

Kirivoo värske looming.

Pikalt sa selleks juba valmistud? Mitu outfit’i tuleb lavale?
Üpris pikalt. Osalemiskutse saime, kui Kirivoo tuli välja 2016. aastal oma esimese kollektsiooniga “Tähk”. Pärast seda hakkasime valmistama kollektsioone, millega plaanisime TFWile osalema minna. Lavale jõuab 16 rõivakomplekti.

Kui palju on veel teha? Kas kõik laabub kenasti või oled valmis ootamatusteks?
Kõik sujub meeldivalt. Ootamatuste minimeerimiseks alustasime ettevalmistustega varakult, et mitte jätta tähtsaid asju viimasele minutile. Oleme oma meeskonna ära kinnitanud ja viimased stiilid on tootmises lõpetamisel. Tegutseme hooga ja kirega, et tuua vaatajateni meie esimene TFW sõu. Oleme põnevil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.