Kirill Safonov: “Õnneks ei ole ma minimalist”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

“Kollektsioon, mide reedel näete, on kindlasti kaugel minimalismist!” lubab Kirill Safonov.  “Ma hindan naiste rõivaste juures detaile ja mustreid. Uues kollektsioonis on võimalik näha tikandeid, aplikatsioone ja mänge kangatekstuuriga.”

Igal aastal on Tallinn Fashion Weekil olnud Kirill Safonovi moeetendus üks oodatumaid, sel aastal toimub see aga täiesti iseseisva sõuna glamuurses Vene Teatris. Kirill ei tunne mingit valehäbi seoses luksuseihalusega. Tema loomingus kohtuvad 1930-ndate rikkalikud tikandid ja kaunistused ning tänapäevane konkreetsus ja korrektsus.

Sel sügisel avas Kirill Safonov oma uue ateljee Kadriorus.

“Naine, kes mind inspireerib ja kellele loon, on kõigepealt naiselik, õrn ja kordumatu. Aga ta on ka kindlasti kaasaegne, asjalik ja konkreetne,” kirjeldab Kirill naisi, keda ta oma kollektsioone luues silmas peab. “Naiselik algus on temas kindlasti olemas. Tundub, et ta ei ole feminist …”

Kirilli käekiri on küll isikupärane, ent aastatega on see mõnevõrra muutunud, tema eksperimendid kangastega on vahepeal olnud julgemad, siis jälle rahulikumad. Kui Kirill Safonov alustas moeloojana 16 aastat tagasi, ei olnud Eestis kiirmood ega masstoodang veel kuigi levinud.

“Nüüd olen märganud, et paljude Eesti disainerite looming on väga sarnane masstoodanguga,” ütleb ta ta.  “Kahju, sest tõeline disain peab eristuma massist.” Ise propageerib ta  individuaalsust ja kordumatust: “Enamus minu riietest on kunstiteosed, mis annavad esteetilise naudingu.”

Tema inspiratsiooniallikad on aastatega muutunud, muutunud on elustiil ja prioriteedid. Ta ise hindab seda muutust positiivseks: “See on väga hea, kui arened ja saad analüüsida, mis toimub ümberringi, kuidas muutub sinu looming ja miks see kõik üldse toimub.”

Kirill Safonov leiab, et disainer peab jälgima, mis toimub maailmas, kunsti. “Mood on lakmuspaber, mis näitab, mis toimub meie ühiskonnas,” ütleb ta.

Seda enam kurvastab disainerit kiirmoe pealetung. Teda häirib, et viimastel aastatel on hakanud inimesed järjest rohkem tarbima ja  mõnikord ostud ei ole seotud konkreetse vajadusega, pigem emotsionaalse rahuldamisega. Šopahoolikuid ei hinda ta kõrgelt. Ent Safonov ei usu, et couture oleks moemaailmast taandumas. Inimesed tahavad ikkagi näha glamuuri ja seda Kirill Safonovi neile homme taas kord lubab.

#kirillsafonov #kirillsafonovshowroom

A post shared by Kirill Safonov MA Designer (@kirill_safonov_moemaja) on

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.