Keha kiletades kaotad sentimeetreid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Lisasentimeeter kõhul, reiel või käsivarrel võib närvi ajada küll, kui tundub et miski tänu sellele selga ei sobi. Eriti suviti, kui pidulik sündmus teise järel ootab ja kogu enesetunne sõltub teadagi vaid sellest ühest murekohast. Keha mähkimine ehk body wrapping võib olla lahendus probleemsete piirkondadega tegelemiseks, kuigi nagu Ene Lill, Harmoonikum Öko-Spa kehahooldusspetsialist ütleb: “Kiiresti on tavaliselt kahesuunaline- ruttu ära, sama ruttu tagasi, kui jääda loorberitele puhkama ning unustada kõik muu tervislik ja kehale hea.”

Kodust leiab hoolduseks vajalikku

“Kodus on mähkimine võimalik piirkonniti, kui just pole hangitud suurt mähisekilet. Mähkida võib vaid murekoha, nagu näiteks reied, käsivarred, kõhupiirkond. Nii saab parandada vereringet, kiirendada ainevahetust ja võidelda ka tselluliidiga, sest kile paneb naha higistama ning higistmise käigus väljuvad organismist jääkained,” sõnab Ene Lill. Mähkimise tulemusel tekkiva soojuse toimel on nahk tunduvalt vastuvõtlikum ka näiteks kehakreemi või -õli toimeainetele. Kui palju sentimeetreid väheneda õnnestub, on individuaalne, kuid oleneb näiteks ka hoolduse kordade arvust, kaua jaksad soojust taluda ja toimeainetest, mida kasutad lisaks. Paar sentimeetrit kaotada oma lemmikleiti mahtumiseks, on aga täitsa võimalik kõigil.

Valmista keha ette

Tubliks tulemuseks võiks alustada keha ettevalmistamist kuivharjamisega, et surnud naharakud eemaldada ning vereringet elavdada. “Mis hästi kehale mõjub, pinguldab ja trimmib on näiteks soola-mee-kaneelisegu,” soovitab Ene Lill. Murelaps tselluliit saab lisahoobi kodus jahvatatud kohvis sisalduvast kofeiinist, mis parandab vereringet, muudab naha pringimaks. Kohvi kõrval annavad head tulemused ka merevetika pulber ning roheline savi, sest mõlemad on salendavate ja mürke väljutavate omadustega.

Mähkimiseks on mitu võimalust

Kõige lihtsam on mähkida end kilesse, tõmmata liibuvad spordipüksid jalga ja õue lipata. Kui niisama kilemähist tõhusaks ei pea, võib proovida enne mähkimist kreemitada keha trimmiva kehakreemiga ning siis mässida probleemsed piirkonnad toidukilesse. Otsustades mähituna spordiringile minna, võiks kilega siduda vaid väiksemad piirkonnad kehal, sest nahk tahab siiski hingata. “Mina soovitaksin hoopis enne ära sportida ja siis kohe protseduuri teha- nii tuleb soojust ka seestpoolt ning tulemused on veelgi paremad,” ütleb Ene Lill.

Kui otsustad aga mähise teha mõne mõnusa seguga, ei tasu spordirajale väga minnagi, sest valmistatud möks võib hoogsal tegutsemisel kile vahelt välja pudiseda. Hoia keha hoopis kodus soojas. Selleks sega vajalikud komponendid kokku ja kanna segu masseerivate liigutustega problemsetesse piirkondadesse. Mähi need kehaosad kilesse, kata veel näiteks saunalinaga ja lase mõjuda kuni 30 minutit. Või mine ja istu hoopis higistamise soodustamiseks saunas, sest Ene Lill sõnul on lisasoojus hädavajalik selleks, et võtta kiletamisest maksimum. 

Hooldust korda paar korda nädalas, kuid mitte rohkem. Selline salenemisvahend ei sobi rasedatele või rinnaga toitvatele emadele.

Kokkuhoid on märgatav!

Ja veelgi positiivselt poolelt- ilusalongides on mähkimisteenus üpris kallis. Keskmiselt 50 eurot kord! Mõeldes sellele, et saavutatu kipub olema ajutine, on rahaline kokkuhoid vägagi märgatav, kui kodus ise protseduur ette võtta. Toidukile maksab 1 euro sentidega ning toiduained on kindlasti kapis juba olemas- seega saad kehahooldust nautida vaid paari euro eest!

Segud koduseks kiletamiseks:

Kõik hea, mis kodukapis, sobib ka nahale toitaineks, selle seisukorra parandamiseks ning ergutamiseks. Koguseid võib muuta ja toimeaineid omavahel vahetada nii nagu tuju on või kui suurt piirkonda kehal hooldad.

Elustav kaneeli-ja meemähis

1/2 osa mett

1/2 osa meresoola

1/4 osa kaneeli

Sega ained ühtlaseks massiks ning hõõru ringjate liigutustega hooldust vajavale piirkonnale. Kata kilega ning lase pool tunnikest mõjuda.

Tselluliidivastane mähis vetikapulbriga ja kohviga

1/2 vetikapulbrit

1/2 kohvipulbrit

1/4 oliivõli

Sooja vett

Sega pulbrid, õli ja vesi ühtlaseks tihkeks pastaks. Määri kehal, mähi kilesse ja lase pool tunnikest mõjuda. Eemalda kile ning pese pasta ringjate liigutustega nahalt maha. 

Mürke väljutav mähis

8 tassi keedetud vett

2 tassi rohelise teed

2 tassi savi

1 tass meresoola

Lahusta soojas vees roheline tee, sega hulka sool ning savi. Määri probleemsed piirkonnad seguga. Kata kilega ning sooja rätiku ja tekiga ja püsi soojas 30 minutit.

Kookoseõliga toitev mähis

2 avokaadot

2 spl meresoola

1/4 tassi mett

2 sidrunit

1/2 tassi kookoseõli

Tambi avokaadod pudruks. Sega kokku meresoola, mee, värskelt pressitud sidrunimahla ja kookoseõliga kreemiseks massiks. Kanna nahale, kata kilega ja hoia keha soojas 10-15 minutit. Maha pestes kasuta segu ka koorijana.

Õunaäädikaga salendav mähis

1/4 trimmivat kehakreemi

1 spl õunaäädikat

Käterätikut

Sega koostisained kokku. Pane rätik nii kuuma vee alla, kui suudad taluda ja tee märjaks. Aseta mähitavale piirkonnale ning hoia jahtumiseni. See avab poorid ning teeb naha toitainetele vastuvõtlikumaks. Kanna kehale kreemi-õunaäädika segu, mähi ning hoia pool tundi.

Ergutav taimne mähis

8 tassi vett

1 tass meresoola

1 tass purustatud ravimtaimi- näiteks lavendel, ingver, saialill, kummel

Käterätikut

Keeda vesi, puista sisse taimed. Lase tõmmata, sega sisse sool ning veidi jahtuda. Kasta rätik vette ning kata selle soojusega vormitav piirkond. Mähi rätikule ümber kile, peale tekk ning lase mõjuda pool tunnikest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.