Uudis

Juuksur Grete Liis Kuurme jagab lihtsaid nippe, kuidas muuta õhukesed kiharad kohevaks ja pidulikuks

Foto: erakogu

Mis sa soovitad sellele, kes soovib muuta õhukesed juuksed kohevaks?
Tihtipeale puudub lühikestel ja õhukestel juustel volüüm ja üldine hoidvus. Mistõttu võib pühade paiku seista silmitsi probleemiga, mis soengu peaks endale peo ajaks pähe tegema. Õrnate kiharate puhul on oluline kasutada eelnevalt õigeid viimistlusvahendeid. Isiklikult soovitaksin kasutada tugevama hoidvusega kohevusvahtu, tekstuurispreid, kuumakaitset või juuri tõstvaid vahendeid. Need muudavad juukse pealispinna kergemini töödeldavaks.

Oluline on ka meeles pidada, et mida vähem erinevaid tooteid kasutad, seda parem tulemus. Volüümivaht tuleb kanda ühtlaselt peale ja mitte liiga suures koguses, ka tekstuurispreid peab kasutama mõistlikult ja pihustama seda veidi eemalt. Kohevuse saavutamiseks on soovitatav föönitada pead alaspidi hoides, kasutades rullharja ja (rull)fööni. Töötlemiseks ei tohi kasutada liiga suurt kuumust. Samuti tuleb teha kõike  väiksemate salkude haaval, sest nii on võimalik juukseid paremini käsitleda.

Kuidas teha nii, et ka õhtul püsiks soeng perfektsena?
Õhtuseks värskenduseks ning ka neile, kellel kuidagi soeng püsida ei taha, soovitan kasutada juure tõstmiseks väikeseid minikreppe, mis annavad superhoidvuse ja volüüm on garanteeritud. Pidulikuma tulemuse saavutamiseks võib kasutada näiteks väikeseid sirgendajaid, et keerata otsi natuke lokki või teha sisse mõnusad lained. Enne on soovitatav seda eelnevalt harjutada, sest see ei pruugi esimese korraga kohe õnnestuda.

Lõppviimistlusena oleks hea kasutada tugevama poolset lakki ja kui peaks olemas olema, siis ka niiskuskaitset või läikespreid, mis annab juurde kauni sära. Veelgi silmapaistvama tulemuse saavutamiseks võib lisada ka mõne kauni klambri või peavõru.

Grete Liis soovitab:

Goldwell Stylesign Power Whip 300ml 14,90 € (Tradehouse)
Goldwell StyleSign Magic Finish lakk 200 ml 14,90 € (Tradehouse)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.