Konsultant on kohustatud vastama sinu küsimustele, mis puudutavad toote koostisosi, mille tähendust ise ei tea. Soovitatav on alati küsida enne ostmist tester. Nii saad kodus proovida, kas toode toimib nii, nagu soovid enne selle ostmist.
Millega peab veel looduskosmeetikat valides arvestama?
Tarbijale tehakse tihti n-ö rohepesu: pakendile pannakse peale loodusele viitav logo, värvid või kasutatakse sõna looduslik, puhas, natural(naturaalne). Levinud on ka rohelise lehe sümbol või ümbris, mis viitab justkui naturaalsele koostisele, kuid sisu on täis keemiat. Toode võib sisaldada ainult üks protsent puhast ainet, et olla juba looduskosmeetika.
Kui soovid looduskosmeetikat osta, siis on Biomarketi ja Kaubamaja iluosakonnas koolitatud ja pädevad konsultandid. Nad on ausad toodete koostisosade suhtes, jagavad häid ning põhjalikke nõuandeid ja oskavad rääkida kosmeetikal oleva märgistuse ning sertifikaatide kohta.
Millised tooted soovitaksid esimesena välja vahetada?
Hambapasta
Igasuguse kõhkluseta on selleks hambapasta. Poodides on juba müügil pastasid, mis on tervislikud ega sisalda keemilisi ühendeid. Selle kasutamine võiks olla ohutu kõigile, sest seda kasutavad ka pere kõige pisemad.
Tee ise hambapasta: sega omavahel kokku 8 spl kookosõli, üks kuni kaks tl söögisoodat (ajab kergelt vahutama), 10-20 tilka mündi või piparmündi eeterliku õli, 5-10 tilka antibakteriaalset teepuuõli.
Saad teha valmis portsu, mida jagub terveks kuuks või isegi enamaks. Kasuta samamoodi ja samas koguses kui tavahambapastat. Nii puhtaid hambaid ja siledat tunnet ei ole ma ühegi poehambastaga saavutanud!
Kuivšampoon
See sisaldab palju lõhnaaineid ja mõningad isegi alumiiniumit, mis mõjutab väga tugevalt hormonaalsüsteemi. Lisaks on selles veel aerosooli, mis on ohtlik loodusele ja keskkonnale.
Selle saad kodustest tingimustes asendada maisitärklisega, mis sobib blondidele juustele. Tumedate juuste puhul saab segada maisitärklist kakaoga.
Kanna see suure puudripintsliga juuksejuurtele ja rasustesse piirkondadesse. Oluline on hiljem kiharad läbi kammida, et tärklis ühtlaselt jaotuks ja ei jääks pähe nähtavaid tükke.
Deodorant
Sisaldab tihti kahjulikke aineid näiteks parabeene ja alumiiniumi. Olen lugenud, et rinnavähk ja deodorandid on vähi tekkimisel omavahel otseses seoses.
Konsulteeri kõigepealt müüjaga, milline looduslik toode sobib sinu elustiiliga kõige paremini. Arvestada tuleb sellega, kui palju liigud, kas sul hakkab kergelt palav, viibid rohkem siseruumides ja kas higilõhn on tugev.
Märksõnad:
alumiinium,
Biomarket,
deodorant,
hambapasta,
keemia,
keemilised ühendid,
kuivšampoon,
looduskosmeetika,
maisitärkis,
organism,
tervis,
Triinu-Liis Rahe