FOTOD | Umbes 80 protsenti NYMF-i disainer Triin Kärblase riidekapist on ta oma looming

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
See kleit on pärit NYMFi kevadisest Muchacha kollektsioonist ja spetsiaalselt mulle esitlusepäevaks valmistatud. Tegelikult olen seda jumalanna tunnetust, mida see kleit endas kannab, veel väga palju tunda saanud, sest selliseid vägevaid kleite lihtsalt ei raatsi kapikleitideks jätta.

‏Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd, hind või midagi muud?
‏Juhindun peamiselt sellest, kas rõivas või king või mis iganes tekitab minus heas mõttes külmavärinaid või mitte. Kui jaa, on asi õige, kui aga tekib juba kaalutluse koht või küsimus, et kas mul seda ikka vaja on, siis tõenäoliselt võin asja poodi jätta.

Olen ka oma eelistustes jõudnud selleni, et ma ei ole nõus säästma misiganes summat ja selle arvelt mingis tundes järele andma ja leppima natuke vähem hingepuudutava asjaga. See ei tasu ära. Hiljem tuleb kahetsus. Pigem osta selline asi, mis täiega meeldib. Kuna ostan pigem vähe, aga enda jaoks väga tähenduslikke asju, siis saan seda endale ka lubada.

Külmavärinad tekivad ilmselt siis, kui asi on midagi palju enamat kui toode. Kui näen ja tunnen, et sellel on ka mingi hingestatus või lugu. Loomulikult on väga olulised materjal ja kvaliteet.

‏Kust enamasti ostad riideid?
Kaubanduskeskustes käin haruharva, sest need paigad on minu jaoks ainult tooteid täis. Ma ei osta riideid vajadusest, need ise jõuavad minuni. Ja mulle hirmsasti meeldib see avastamise või leidmise protsess. Nii tekib rõivale ka mingi lugu.

Enamus garderoobist on pärit reisidel avastatud pisikestest butiikidest, vintage-poodidest. Loomulikult on väga suur osa minu ka minu enda looming.

Suurima hea meelega ostaks rohkem nii kodu- kui välismaiste disainerite loomingut, aga paraku leian midagi enda tunnetusele vastavat haruharva.

Selle siidilõngast üleni käsitööna eri-ilmelistest helmestest tikitud kampsuni leidsin kunagi Võsu randa jalutades. Keegi oli lihtsalt üheks päevaks oma õunapuude all second hand hüpikpoe avanud ja seal see mind siis ootas.

‏Kust on sinu kõige ägedamad asjad pärit?
Ma arvan, et ikkagi kuskilt reisidelt koos mingite põnevate avastuste ja juhtumistega.

‏Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Ma arvan, et hetkel ei olegi mul garderoobis midagi sellist, mis oleks väga kaua olnud. Mitte selle pärast, et midagi oleks moest läinud või katki kulunud, pigem seetõttu, et minu energeetika on pidevas muutumises ja varem kantud armsad riided lihtsalt ei toeta enam minu olemust.

Seega on ka minu garderoob mingi aja tagant vahetumises, aga see muutus käib pigem nii kahe-nelja-aastase intervalli tagant. Minu rõivaste aktiivne eluiga on ikkagi suhteliselt pikk.

‏Milline riideese on su kõige lemmikum?
Kõik riideesemed on sel hetkel, kui neid kannan, minu absoluutsed lemmikud. Valin hommikul kleidi selle järgi, mis mind just sel päeval energeetiliselt kõige paremini toetaks ja tõstaks ning seetõttu on see sel hetkel ka parim ja kõige lemmikum valik.

Sametmantel on pärit minu ühelt Dubai reisilt, kus käisin kangaid toomas. Oli viimane reisipäev, kõik kohvrid olid juba pea grammitäpsusega maksimaalselt kangaid täistopitud ja siis sattusin ühte Afganistani käsitööpoodi, kus mind ootas see üliväärikas lillelise voodriga käsitsi valminud sametmantel ootas. Mul ei olnud aimugi, kus ma meistritööd kandma hakkan, kuidas selle paar kilo kaaluva mantli veel oma pagasisse mahutan ja kuidas teda käeotsas terve päev 40-kraadises kuumuses tassin, aga ära ma selle sealt tõin ja praegu olen ülitänulik selle otsuse eest, sest ta on mul nüüd igapäevaselt sügismantlina kasutuses. ‏

‏Millist tüüpi riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
No ma armastan ikka kleite ja nende paari “oma” kleidiga manageerin kõik oma käimised ilusasti ära. Mulle meeldib mõtlemine, et ma mitte ei vali endale rõivast selga selle järgi, kuidas ma sulanduksin kõige paremini mingisse kesk- või seltskonda, vaid tean alati ja kindlalt, et kleidid toetavad minu olemust ükskõik kus. Niiviisi ei saa ma olla kunagi ei ala- ega üleriietunud või mingit moodi kohatu.

Aga kleidid on ilmselt seetõttu minu eelistuses, et kannavad endas ülimat naiselikkust, neid ei pea palju millegagi kombineerima. Samuti on kleidid ülimugavad.

‏Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Armastan tohutult erinevaid värvilisi tikandeid ja eriti kontrastseks ja apetiitseks lähevad nad just mustal taustal. Samuti käivad ilmselt tugevalt läbi ka rohelise erinevad tonaalsused.

‏Sametpluus on pärit ka minu enda paari aasta tagusest kollektsioonist Mata Hari. Pluus on pandud kokku erinevatest sametruudukestest ja tulemus tuli minu joaks niivõrd šeff, et lihtsalt pidin selle pluusi sealt stangelt kiiresti endale napsama. Mulle väga meeldib seda luksuslikku bojaaritari stiilis sametit kombineerida robustse teksa ja nahksaapaga.

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Nagu ma ennegi ütlesin, mulle väga meeldiks osta ja toetada rohkem kodumaist disaini. Aga tegelikkuses on mul hetkel ainult mõned eksemplarid. Eesti disain on üldjoontes minu jaoks ehk kuidagi liiga karge.

‏Kui palju kannad enda loomingut?
Minu enda loomingu osakaal on, ma arvan, umbes 80 protsenti mu riidekapi sisust. Kuna esindan ju ennast ka kui NYMF-i loojat, siis olen enda loomingu kandjana igapäevaselt ka oma klientidele inspiratsiooniallikaks. Sest tobe oleks müüa kleiti, kui ma kleidikandmisesse ja selle vägevusse ise ei usuks.

Hommikumantel on pärit Vietnamist. Leidsin selle ühest väga hingepuudutavast pisikesest butiigist Hanois, kus kõik oli siidi, sametit ja tikandeid täis. Olin sattunud kui paradiisi ja veetsin seal vist tunde. Esimest korda elus ostsin endale ühest poest korraga neli kleiti ja see üleni topeltsiidist ja käsitsitikanditega lopsakas hommikumantel on minu garderoobis ilmselt üks kallimaid eksemplare, aga selles isegi argipäeviti hommikuti kohvi nautida on tõeline nauding ja muudab päeva juba ette palju imelisemaks. Ja selle selga panemine kuidagi alati tuletab mulle meelde, kui palju ma ennast armastan.

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.