FOTOD | Laulja Eva Vaino garderoobist leiab 62 paari kingi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kasukas polaarrebane, retuusid Liina Stein. Kasuka osas on kindlasti arvamusi seinast-seina, aga enda kaitseks võin öelda, et ma ei ostnud teda luksuskaubana, vaid investeeringuna loodetavasti kümneteks aastateks (mis, nagu mu jänesekasukas on tõestanud, on üsna tõenäoline). Ma usun, et maailmapäästmise seisukohast mõned rebased korvavad kuhjaga selle kahju, mis ühe hooaja vastu pidavad kiirmoe jakid-joped-mantlid oma nii tootmise kui hävitamise peale kuluva energia ja saastega tekitavad. Antud kasukas muundub nii vestiks kui lühikeseks jakiks ning mina olen teda septembrist peale kandnud, kuna naturaalmaterjal teadupärast hingab samal ajal sooja hoides, nii et temaga pole ei külm ega palav. Retuusidega selline lõbus lugu, et need tulid minu juurde mu sõbranna käest, kes ka oma rätsepaoskusi harjutas ning neile hargivahele augu lõikas, et sealt pea läbi pista ning seeläbi neist pluus teha. See plaan vist aga ei läinud ootuspäraselt ja võtsin nad kanga pärast enda kätte, et mõneks kostüümiks ikka ära kulub. Päev enne antud intervjuud võtsin nad aga ette ja selgus, et andis ka lihtsalt nii kokku õmmelda, et nad on nüüd lihtsalt umbes number väiksemad ning kõrge värvliga retuusid. Loodan, et Liina ei pahanda.

Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd või hind?
Lugesin aastaid tagasi üht Elle’i artiklit pealkirjaga “Shop with passion” (tõlkes: poodle kirega). Juhindun sellest siiani. Bränd ja/või hind tihtipeale määravad kvaliteedi, kuigi mul on kapis ka kiirmoe toodangut kümne aasta tagant, nii et palju sõltub oma riiete hooldamisest. Mida vanemaks saan, seda enam eelistan kvaliteeti kvantiteedile ja viin regulaarset kappi taaskasutusse tühjemaks.

Kust enamasti ostad riideid?
Mul pole lemmikrõivabrände või –poode, küll aga võin öelda, et olen oma kaks korda proovinud internetist riideid osta ja rohkem enam ei proovi. Mõned aastad tagasi poodlesin peamiselt Stockholmis, kuna sattusin sinna töö tõttu tihti ja seal on lihtsalt üsna eristuv valik. Need asjad on suures jaos ka alles ja siiani kasutuses.

Triiksärk Sangar, pesu Princesse Tam Tam, mansetinööbid by Kirju, sõrmus Aija Kivi Sangari mõõdusärk ning Kirju mansetinööbid olid kingitused peigmehele, kuid laenan kordamööda nii ühte kui teist. Sõrmus on kingitus väga eriliselt sõbrannalt Aijalt, kes ise õrn kui linnuke vormis mulle sellised raudsed nukid. Seetõttu on see sõrmus mulle siiani mingi teatava sisemise väe sümbol.

Kust on sinu kõige ägedamad asjad pärit?
Kõige ägedamad on minu jaoks alati mingi looga, kas siis erilised kingitused, tähendusrikkad leiud reisidelt vmt. Natuke teemast kõrvale, aga näiteks riiul, millel oma kingi eksponeerin, on pärit Stockholmi tänavalt, poekäru ja kruiisilaevaga koju toodud ja ise restaureeritud. Asjad pole ju teadupärast igavesed, küll aga elavad jutustused ja legendid põlvkondi.

Härjapeaga kaelaehe on Vietnamist. Olen igalt eksootiliselt reisilt mõne talismani kaasa toonud, see süboliseerib mulle tähtede seisuga kaasa antud Sõnni tugevust ja vastupanuvõimet. Sulega ehe on toodud Taist, mis on kirjutamise toetuseks. “Galaktika kaelakees” (vasakul) – väe-ehe Balilt, mis minu jaoks kogub endasse inspiratsiooni, mida siis omakorda enda loomingusse valada. Samuti vihje filmile “Men in Black: the Galaxy is on Orion’s belt”.

Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Kõige kauem on mul olnud mu väike jänesenahkne kasukas, mida kandsin piltide järgi juba viieaastaselt ja läheb mulle mingi ime läbi siiani selga. Käised on muidugi küünarnukkideni, aga tulen teiselt poolt pikkade kinnastega vastu ja nii on ta mind korduvalt südatalvel ballikleiti kattes mõnd teatri- või balletietendust vaatama viinud.

Milline riideese on su kõige lemmikum?
Katsun sättida nii, et mitte-lemmikuid kapis enam polekski, siis pole karta ka halba tuju ebaõnnestunud kostüümivalikust.

Mis tüüpi riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Kahtlemata kingi. Need sai nalja pärast hiljuti kokku loetud ja hetkeseis on 62 paari. Mis minu arvates polegi kõige hullem.

Tugitool osta.ee oksjonilt, pesu-top Liisa Leetma pop-up poe letist, PTA seelik (mitu-mitu numbrit suurem, kuid paelaga kokku tõmmates jätabki nunnu lillekese mulje), tammelehe käevõru Lotta Djossou.

Mis on kõige kallim riideese või aksessuaar sinu garderoobis?
Eurodes ilmselt mu uus kasukas. Emotsionaalse väärtusega mõni ese kindlasti küll trumpab ta üle.

Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Mul on selline monokroom mustast valgeni, mille vahel pastelsete roosade skaala. Kingade kohta ei saa küll sama öelda, musti kingi on mul pigem just kõige vähem.

Käevõru “Teen mis tahan” on spontaanne kingitus kodumaa ühelt kahtlemata kaunimalt, aga kindlasti ka kõva sisemise tulega naiselt Carmen Kassilt meie esimesel ja siiani ainukesel kohtumisel. Võtan ka seda kingitust talismanina. Nahkne käe-ehe veel ühe erakordse sõbranna Elizabeth Palmi looming.

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Mitte kuigi palju. Külastades hiljuti Tallinn Fashion Weeki, oskan ehk ka öelda miks: Eesti disaini n-ö igapäevane suund on minu maitsele ehk veidi liiga alternatiivne ning pidulik osa jälle pole piisavalt ekstravagantne.

Õrnroheline printsessikleit, mille õmblesin eelmise aastavahetuse lavale, kuna ta lihtsalt tuli mu pähe ja mujalt teda saada polnud.

Kui palju kannad enda loomingut?
Ma ei tea, kas ma selle kohta just looming ütleksin, pigem sünnivad mu “teosed” vajadusest seoses mu tööga. Ma ei saa endale paraku igaks uueks esinemiseks kõrgmoodi lubada, kuid samuti ei saa ma lubada, et publikus keegi minuga sama H&M-i kleiti kannab, niisiis õmblen tõesti palju lavakostüüme ise.

Need ei vasta kindlasti ühelegi konstrueerimisreeglile ja võtavad minult ka kõvasti rohkem võhma kui professionaalsel õmblejal, aga tihti tuleb mul kostüümi-idee kaks päeva enne lavale astumist ja nii need päevad (ning ööd) siis õmmeldes tuleb veeta.

Pesu Bonbon Lingerie erinevatest kollektsioonidest, mille sain neilt kingituseks esimese Eva K muusikavideo filmimiseks. Kingad Pollini, mis 62 paarist lemmikud, kuna need sain kingituseks oma peigmehelt meie imelisel Itaalia reisil. Ilmselt jäävad nad mulle alatiseks meie jalutuskäike Rooma tänavatel meenutama.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.