Uudis

Ehtedisainer Kriss Eglite kirjeldab oma ehete kandjaid: “Iseseisev, stiilne, vaba oma otsustes, saavutaja”

Foto: Erakogu

1. Mida tähendab mood sinu jaoks?
Mood on minu jaoks üks eneseväljenduse võimalusi. Tihti kuuleb näitlejatelt, et kostüümid aitavad neil rolli sisse elada – midagi sarnast toimub igal hommikul ka minu jaoks. See, mis ma endale selga või külge panen, aitab mul päevaks häälestuda. Minu valikud on seotud sellega, kuidas ma ennast tunnen ja millist külge endast soovin sellel korral maailmale näidata. Seega on mood minu jaoks vahel mäng, vahel ilu, vahel kaitse jne.

2. Räägi meile enda ehete stiilist. Mis teeb need unikaalseks?
NVbyK ehetes on alati miksitud pehmemat joont ja maskuliinsemat vormi. Kui kett on peen ja habras, siis meeldib mulle sinna lisada just tugevamat detaili (tahutud kivi või piik) – näiteks Coco Goes Rebel kaelakeed. Või kui kogu ehe on massiivne, siis kasutan õrnemaid toone või kivisid (roosa kvarts, pärlid) – näiteks Caviar kaelakeed.
Teine oluline osa ehete juures on nendega seonduv idee, lugu või sõnum. Näiteks Time To Rock käevõrude puhul oli tõukeks soov võtta kell käelt ja kulgeda omas rütmis, seada ise reeglid ja elada nii nagu süda soovib. Ehk iga kord, kui kipud kella vaatama, tuletab see käevõru sulle meelde, et “It is ALWAYS time to rock!
Kolmas ja mitte vähem tähtis on pakend, milles meie ehted tulevad – lisaks klassikalisele musta logoga karbile tuleb iga ehtega kaasa ka väike sõnumiga kaart, mis on valitud just kandjat silmas pidades. Minu jaoks on tähtsad kõik detailid.

3. Millal tegid enda esimese ehte?
2009. aasta suvel.

4. Mis andis sulle tõuke teha enda bränd?
Soov jagada oma loomingut ja lugusid ka teistega.

5. Mis sulle kogu selle loomis- ja teostusprotsessi juures kõige rohkem meeldib?
Ideede ja materjalidega mängimine. Ja ka läbi visuaalse maailma (pildid, Instagram, toodete eksponeerimine) meie lugude jutustamine.

6. Kui peaksid kirjeldama ühe sõnaga enda loomingut, mis see oleks?
Cool.

7. Kes on see naine, kes kannab sinu ehteid?
Iseseisev, stiilne, vaba oma otsustes, saavutaja.

8. Mis on sinu kõige suurem õppetund olnud selles äris?
Kui võimalik, kaitse oma loomingut ka legaalselt.

9. Mis tüüpi ehe võiks kuuluda iga naise aksessuaaride hulka?
Selline, millega tal seostuvad kaunid mälestused või helged emotsioonid.

10. Kust sa leiad inspiratsiooni?
Inspiratsioon on selline lahe asi, et seda võib leida igalt poolt. Minu puhul on selleks vahel materjali tekstuur või värv, vahel soov luua midagi konkreetse riietumisstiili juurde, vahel aga hoopis mõni inspireeriv inimene, koht või muusika.

11. Milline on su kõige aegade lemmikuim ehe, mille oled teinud ja miks?
Time to Rock käevõru, kuna see on nii “mina”. Nii stiililt (sobitub kõigega minu riidekapis) kui ka sõnumilt (soovin elus alati pigem kulgeda, kui kella järgi joosta).

12. Kus sa näed ennast viie aasta pärast?
Viis aastat on minu jaoks maagiline number – ühelt poolt pole tegemist teab mis pika ajaga, kuid samas jõuab nii mõndagi juhtuda. Kui mõtlen oma viimasele viiele aastale, siis selle aja jooksul jõudsin luua NVbyK brändi, abielluda, kolm korda kolida, saada kahe fantastilise tütre emaks, alustada NVbyK toodete ekspordiga, kasvada üheliikmelisest kollektiivist viieliikmeliseks jne. Tahaks loota, et järgmised viis aastat toovad mu ellu sama palju uusi rõõme ja väljakutseid.

13. Millist nõu annaksid nendele inimestele, kes tahaksid ehteärisse astuda?
Tee seda, mis sind särama paneb ning uuri võimalikult täpselt järgi, mida tähendab firma loomine, kuidas oma loomingut legaalselt kaitsta ja kindlasti vii ennast kurssi hetke olukorraga ehteäris. Ole enda vastu aus ja ära karda esitada rumalaid küsimusi. Ja ole originaalne, ära kopeeri.

14. Mis on sinu lemmik mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Non, Je ne regrette rien. (Tõlkes – Ei, ma ei kahetse midagi.)

Foto: Riina Varol

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.