Uudis

18 eestlast sõidab kahe nädala pärast Põhja-Koreasse

Foto: Vida Press

“Pingeline olukord Korea poolsaarel ei ole kaasa toonud ühtegi broneeringu tühistamist, vastupidi, viimasel nädalal on saabunud veel mitu reisisoovi, kuid kahjuks ei saa me enam kedagi gruppi lisada,” ütles
Argo Schneider Albion Reisidest. “Tegelikult on alati enne meie reisi algust olukord pingeline. “

See ei ole aga vähendanud eestlaste huvi ülimalt suletusse riiki väga kallis reisi ette võtta. Septembris toimuv ja 3275 eurot maksev reis on Albioni jaoks juba kuues rühmareis sinna riiki, kokku sõidab seekord 18 inimest.

“Albion korraldab reise Põhja-Koreasse alates 2012. aastast. Esimesel reisil osalesime Kim Il Sungi 100. sünniaastapäeva pidustustel. Seejärel oleme igal aastal ühe grupiga Põhja-Koreas käinud,” rääkis Schneider.
“Reisimine Põhja-Koreas on ränduritele turvaline. Kõikide väheste turistide eest kantakse hästi hoolt. Kuna oleme korduvalt Põhja-Koreas käinud, siis teame täpselt, mismoodi seal käituda ja reisijad on sellest informeeritud. Seetõttu pole meil kordagi ebamugavaid ega probleemseid olukordi tekkinud. Rühmaga on tõepoolest kaasas kohalik giid, kellega on loodud head suhted.
Nad on väga huvitatud sellest, kust me tuleme ka kuidas elame. Õhtuti oleme osalenud erinevatel üritusel, käinud isegi kohalikul pop-kontserdil. Seekordsel reisil osaleme taekwondo ITF maailmameistrivõistluste avatseremoonial.”

Juba on Albionil reisiklanedris ka järgmine reis, see on plaanitud septembrisse 2018 ja sinna on veel vabu kohti. Igal aastal on reisikorraldajal plaanis üks reis.

USA valitsus teatas reisikeelu kehtestamisest pärast Põhja-Koreas vangistatud ameeriklase Otto Warmbieri surma juunis.
Reisikeeld jõustub ajal, mil USA ja Põhja-Korea vahel on puhkenud viimaste aastakümnete tõsiseim vastasseis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.