Uudis

Eesti surfitüdruk avas Sri Lanka paradiisirannas butiikhosteli

Krõõt Laesson oma hosteli lähedal rannas. Foto: Hilife.ee

Eestlanna Krõõt Laesson, kes on viimased viis aastat reisinud erinevates riikides, jäi lõpuks paigale Sri Lankale, kus avas saare lõunaosas Midigamas surfi- ja joogahosteli Surfing Wombats.

Mõne kuu eest avatud hosteli restoran on juba Trip Advisorsi kasutajate hinnangul linnakeses hõbemedali väärilisele kohale tõusnud.
Varbaidpidi vette jõuab hostelist kaheminutilisi jalutuskäigu järel, mis ka kõigile arusaadavalt väga meeldib.

Sri Lankale sõitiski Krõõt selle mõttega, et maad uurida võimaluse kohta oma äri avada. “Ju siis oli õige hetk, õige koht ja õiged inimesed,” ütles ta. Enne ja pärast Tartu Ülikoolis ajakirjanduse eriala lõpetamist oli Krõõt proovinud väga erinevaid ameteid: ta viis läbi toidukoolitusi, tegi müügitööd, töötas luksusjahtide peal multimiljonäride heaks – aga oli ette tulnud ka olukordi, kus tuli lehma lüpsta. Naisele, kes on peaaegu kõik ametid läbi proovinud, ei tundunud võõras riigis hosteli avamine seega võimatu mõte.

Krõõt Laesson Surfing Wombatis.

“Ega kergelt midagi ei tule, aga kui pealehakkamist on ja ka külma närvi, siis saab ju kõigega hakkama,” on ta optimistlik ekootilises riigis hotelliäri ajamise osas. Kohalike hulgas on ta väikelinnas kogenud erinevat suhtumist: mõned on toetavad, osad tahavad koostööd teha ja teised on kadedad.
“Vast nagu igalpool maailmas,” ei arva pool planeeti läbi reisinud noor naine, et mujal lihtsam oleks.
Väga toetav on aga olnud teine Sri Lankal elav ja hotelliäris tegutsev eestlanna Ingrid Hettihewa, kellel on 20kilomeetri kaugusel Mirissas külalistemaja.

Pealegi, Midigama valis ta hosteli avamiseks just selle pärast, et see ei ole veel liiga arenenud piirkond, kõik ei ole veel lääne maitse ja standardite järgi korrastatud.
“Sri Lanka on äge!” on Krõõt oma kohavalikuga ka mitu kuud hiljem rahul. “See ei ole nii palju arenenud veel, nagu Tai või Bali. Aga samas on puhtam kui India. Mulle üldiselt ei meeldi kohad, kus on resort resordi kõrval- siin sa näed seda unikaalset kohaliku elu ka. Samas on kõik ikkagi suhteliselt mugav ja meeldiv.”

Tuba butiikhostelis Surfing Wombat.

Esimestel kuudel ei olnud hostelil muud reklaami kui suust-suhu liikuvad jutud. “Ja töötas, olime täiesti välja müüdud!” rõõmustab Krõõt.Reegel, et kõige parem reklaam on rahulolev klient, tõestas jälle oma kehtivust.

“Mulle tundub, et nad leidsid toreda rendimaja ja kliente voorib üle maailma,” kiidab aasta Sri Lanka hotelliäris olnud Ingrid Hettihewa, kes on Surfing Wombatisse paaril korral külla jõudnud – Sri Lankal on kõrghooaeg nüüd alles lõppemas ning hotelliomanikel olnud pööraselt kiire aeg. “Seal on selline mõnus chill olemine.”

Ingridi enda majutuskoht on luksuslikum, kaheksa toaga bed&breakfast. Tema jaoks oli äri alustamine teistugune ja lihtsam seetõttu, et Ingridi abikaasa on kohalik. Ka nende ettevõtmine on olnud esimestest nädalatest alates edukas, isegi nüüd alanud madalhooajaks on päris palju broneeringuid.

Vaata rohkem pilte Krõõda hostelist või broneeri endale mõnus rannapuhkus Sri Lankal siit – kui surf ei huvita, siis see ei tähenda veel, et igav hakkaks või et niisama päevitada ei tohiks!

Krõõt Laesson Midigama rannas. Foto: Hilife.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.