Eesti möödunud aasta müüduimat reisiraamatut pidi kirjastus paar korda juurde trükkima

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Raamat oli kõige müüdum reisikiri nii Rahva Raamatu kui Apollo ketis. (Vaata Apollo edetabelit siit.) Ehkki seda on müüdud tervelt 3000 eksemplari, ei jõua pool aastat müügil olnud reisikiri lähedale sarja algusaastate raamatute müüginumbritele.

“Kui nüüd puhtalt numbrite järgi vaadata, siis mahub ta meie reisiraamatute seas esikahekümnesse. Muidugi oleme rahul, sest oleme raamatut ka paar korda juurde juba trükkinud,” ütles Petrone Prindi kirjastaja Triinu-Mari Vorp. “Aga oleme sarja juba üle kümne aasta teinud ja tiraažid on üleüldiselt langenud.” Vorp täpsustas, et nii on Eestis kõigi teoste puhul, mitte üksnes “Minu”-sarja raamatutega.

Rahva raamatu reisikirjade müügiedetabeli esikümnesse jõudis eelmisel aastal ainult üks mitte “Minu”-sarja raamat, Hendrik Relve “Kiviaja puudutus. Retk haruldase loodusrahva juurde”, mille andis välja kirjastus Varrak. Reisikirjade kategoorias Eestis eelmisel aastal teisele kohale tõusnud raamat viib Uus-Guinea saare džungliüksildusse.

Apollo edetabelis üllatas Eesti autoritest kõrgele kohale jõudnud Kerli Nõu “Mina ja maailm. Valitud lugusid 102 riigist”. Enne raamatu ilmumist oli Nõu väga suur seikleja, kuid üsna vähetuntud – 33-aastane naine on külastanud 102 külastatud riiki (kokku on maailmas 193 maad.) Hobikorras on Kerli tavalise turistina külastanud laevade, lennukite ja rongidega kõiki kontinente, sealhulgas Antarktikat.

Minu-sarja raamatutest oli mõlema keti kauplustes väga edukas ka Jesper Parve “Minu Bali. Oma väe otsingul”.
“”Minu Bali” edu lootsime ikka, sest oli näha, et eestlased on selle sihtkoha avastanud. Selle raamatu puhul mängis olulist rolli muidugi ka autor. Nagu “Minu maailmagi” puhul. Kui nii autor kui ka maa on eestlastele olulised, siis võib edu loota,” annab Vorp eduka reisikirja valemi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.