Uudis

Eesti Moe Festival algab juba järgmisel teisipäeval

Foto: Unsplash

Järgmisel teisipäeval algab esimene Eesti Moe Festival Tartus, mis kestab 5.-10. juunini. Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskendutakse selle aasta peateemale: aeglane mood, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.

Eesti Moe Festivalil näeb kolme moeetendust: vaatemängulist Mood-Performance-Tantsu, rahvuslike sugemetega OmaMoodi ja noori ready-to-wear disainereid tutvustav Antoniuse Moeetendust. Lisaks tulevad rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid rääkima vastutustundlikust rõivaste tootmisest seminarile ja tehno-innovaatilisele arutelule, kohalikud moeblogijad vestlevad moe uutest suundadest tarbija seisukohalt, toimuvad tänavaturg ja moekunstikino ning moeetendused võtab kokku ERMis toimuv glamuurne gala.

Eesti Moe Festivali kaugeleulatuvamaks eesmärgiks on teha Tartust üks Ida-Euroopa moepealinnadest ja esimese sammu selles suunas teeb regiooni viie olulisima moenädala korraldajate kohtumine festivali galal ja üks festivali peapreemiatest – osalemine Kiievi moenädalal. Noortele disaineritele antakse võimalus näidata oma loomingut laiemale publikule ja tutvuda potensiaalsete tootjate ja edasimüüjatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.