Eesti kõige glamuursema kindakollektsiooni loonud Riina Õun sai idee raamatust “Kurja lilled”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Riina Õuna bränd Riina O kindad valmivad eestlannast nahakunstniku Londonis asuvas stuudios kliendi käemõõtude järgi. Bränd kombineerib traditsioonilist nahkkinnaste käsitsi valmistamise oskust modernsete lahendustega,nagu näiteks laserlõikus ja vesilõikus nahal.

Riina O sellesügisene kindakollektsioon avastab lilleornamente läbi kõverpeegli, saanud inspiratsiooni Charles Baudelaire´i samanimelisest luulekogust “Kurja õied”. Kontseptsioon, kuidas taimed saavad olla “pahelised”, on lahti seletatud illustratsioonis, mis valmis koostöös Londonis elava eesti kunstniku ja illustraatori Natali Pahapilliga. Antud temaatikat on uuritud omaduste kaudu, mida võiks pidada “halbadeks” – kujutades karnivoorseid taimi, narkootilisi ning mürgiseid lilli, aga ka ohutuid, kuid veidra välimusega vääte, mis on oma koha leidnud luksuslikul siidsallil, kena lisandina nahksõrmikutele.

Luksuslike käsitsi valmistatud sõrmikute valik kombineerib erinevaid materjale ja tekstuure. Kindavalikut kaunistavad peened käsitikandid, mis valmisid koostöös osava inglise tikkija Amy Burtiga. Valitud paare ilmestavad lisaks ka laserlõike tehnikas teostatud mustrid. Värvipaletis domineerivad tuttavlik must, kõrvuti pehmetoonilise violetsega, materjaliks seemisnahk oma ebamaise pehmusega.

Klassikalised mudelid kõrvuti keerukate vormide ning ornamentikaga, nihutades kindamoe piire. Riina O jääb truuks oma brändikontseptsioonile kombineerides oskuslikult traditsioonilist käsitsi valmistamise tehnikat kaasaja moodsa tehnoloogia lahendustega.

“Kurja õite” temaatika kandub üle ka fotodele, kus moonide, huulheina ning erinevate mürgiste ja psühhotroopsete lillede vahele peitunud modell kõigub justkui reaalsuse ning illustratiivse sürreaalsuse piiril.

Riina O teeb juba mitmendat aastat koostööd Oksana Tanditi butiigiga Tallinnas, kust sel hooajal võib leida spetsiaalselt valmistatud valikut kollektsioonist.

 


fotograaf: Irina Chira
make-up ja soeng: Rebecca Pursey
modell: Sejal Dave, BAME agentuur
kindad ja sall: Riina O
riided: must trikoo Kriss Soonik
illustratsioon: Natali Pahapill
käsitsitikand: Amy Burt

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.