Uudis

Dubais elav modell Mirjam Väljaots: “Tuleb arvestada, et moetööstus võib olla julm ja halastamatu”

1. Kuidas alustasid oma modellikarjääri?
Modellikarjarjääri alustasin tänu rate.ee-le. Seal oli konkurss, kus otsiti modelle. Mul ei tulnud pähe kandideerida, olin 14 aastat vana ja toona mind modellindus väga ei huvitanud. Minu ema ütles, et proovi. Hiljem, kui olin juba E.M.A – ga lepingu sõlminud, tuli minu juurde Paolo Moglia Top Modelsist ja kutsus mind modelliks. Seik oli naljakas – väljusin trammist, kui trammipeatuse ees esimesest autost hüppas välja härra, tuli minu juurde ja ütles, et ma tuleksin modelliks. Ma olin olukorrast päris šokeeritud, terve liiklus seisis.

LOE KA: 16 fakti Zara kohta, mida peaksid teadma

2. Kuidas sa end tundsid kui tegid enda esimese sõu või pildistamise?
Olin vaid kaks nädalat agentuuris olnud, kui mulle tehti ettepanek sõita Lõuna-Koreasse, Seouli. Pärast pikka kaalumist otsustasin minna. Minuga tuli kaasa üks teine modell Eestist, kes oli vanem ja kogenud. Ta oli mulle nagu õe eest. Esimesel casting’ul tundsin ennast veidralt – kuna Seoulis on palju kataloogipildistamisi -, siis mul paluti erinevaid poose võtta. Mina noore kogenematu modellina panin ühe käe puusa ja siis teise. Selle peale öeldi mulle, et palun veel poose, vähemalt 30 erinevat. Mu pea oli täiesti tühi. Minu esimene fashion sõu oli Miss Sixty, samuti Koreas. Lavahirmu ei ole mul kunagi olnud. Võistlustants lapsepõlves on selles suhtes heaks treeninguks olnud.

3. Kuidas tuled toime pinge ja konkurentsiga selles äris?
Aastate jooksul olen kasvatanud endale väga paksu naha. Praeguseks hetkeks on mind rivist välja lüüa küllaltki keeruline. Äraütlemisi on olnud palju, aga modellinduses on see paratamatu. Tuleb selg sirgu lüüa ja edasi minna.

4. Millised on sinu ilurituaalid?
Peamine on korralik näohooldus. Kuna modellindus nõuab igapäevast meikimist, siis nii hommikul kui õhtul pesen nägu Carita Lagoon cleanser’iga, seejärel kasutan Carita Lagoon lotion’it, kannan peale Carita seerumi ning seejärel kreemi. Vabal ajal lasen nahal hingata. Väga oluline on ka kvaliteetne uni.

5. Mida sa teed, et püsida vormis?
Alustasin seitsmeaastaselt võistlustantsuga, millega tegelesin kaheksa aastat. Seejärel tulid cheerleader’ing ja tennis. Sport on olnud lahutamatu osa minu elus. Olen ka aastaid jõusaali külastanud, aga hetkel on kuiv trenn mind ära tüüdanud. Käin kord nädalas tennises, ujumas, pilateses ja bikram yogas. Üritan oma trennikava võimalikult mitmekesisena hoida.

6. Mis on sinu selle kevade lemmik riideese?
Kahtlemata minu värviline bomberjakk, mille soetasin Londonis.

7. Mis sulle selle töö juures kõige rohkem meeldib ja mis on kõige raskem?
Kõige rohkem meeldib reisimine. Modellindus on mind viinud väga põnevatesse riikidesse, kuhu muidu ei satu. Samuti töö vaheldusrikkus (täpselt samasuguseid pildistamisi ei ole mitte kunagi), kohtumine põnevate inimestega ning armastus moe vastu. Leian, et kõige raskemad on pildistamised, mis võivad aega võtta 12 tundi või veelgi rohkem. Kord oli mul Hiinas telereklaami filmimine, mis kestis 16 tundi.

8.Kes on sinu lemmik disainerid?
Nendeks on varalahkunud Alexander McQueen, Tom Ford ja Karl Lagerfeld.

9. Milline on sinu tavapärane castingu riietus?
Castingule lähen alati liibuvate riietega – tavaliselt teksade ja T-särgiga ning kerge jumestusega. Klientidele meeldib lihtsus.

10. Milline on olnud kõige meeldejäävam töö terve sinu modellikarjääri jooksul?
Meeldejäävaid töid on olnud palju, raske on ühte konkreetset välja tuua. Kõige põnevamad pildistamised on olnud ehk viimastel aastatel Dubais. Moetööstus on seal suur ja arenenud. Ma arvan, et Stella Mccartney jaoks töötamine ja temaga isiklikult kohtumine oli mulle suur au.

11. Kirjelda oma ideaalset päeva, kui sa ei pea töötama?
Kui mul on vaba päev, siis veedan aega oma poja Lukasega. Mulle meeldib talle rõõmu valmistada ja viia teda põnevatesse kohtadesse. Emaks olemine on kirjeldamatu tunne ja ma olen ääretult õnnelik, et mul poeg on.

12. Mis on need 3 asja sinu to do listis?
Õppida surfama, külastada Grand Canyonit, kasvatada Lukasest intelligentne ja haritud mees, kes austab ning hindab naisi

Vamos a la playa ? #leclub55 #sttropez #beach #playa #family #happy

A post shared by Mirjam Väljaots (@mirjamvaljaots) on

13. Mis on sinu mantra?
Stay humble. Work hard. Be kind.

14. Milline oleks sinu nõuanne alustavatele modellidele?
Tuleb arvestada, et moetööstus võib olla julm ja halastamatu. Mitte võtta kriitikat südamesse, vaid sellest õppida ja areneda edasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.