Uudis

DJ ja modell Inga Vatsk-Laasner tuli välja oma moebrändiga

Kaua sa moebrändi loomiseks hoogu võtsid?
Hakkasin riideid õmblema ja disainima umbes 13-aastaselt. Mu õde õppis rätsepaks ja teda aidates omandasin esimesed oskused. Esimese kleidi tegin kliendile 14-aastaselt. Edasi olen lihtsalt oma maitse järgi riideid disaininud ja õmmelnud modelli-, stilisti-, finantsjuhitöö ning DJ-tamise kõrvalt.

Minu asjad on silma hakanud ja pärast mõningase fännibaasi ja nõudluse teket tuligi mõte tuua omalooming pisikese brändina välja. See polnud nagu hoovõtt, vaid mingit pidi loogiline samm.

Mis sai lõpuks otsustavaks?
Suurenenud huvi minu töid näha, osta, tellida ja ka soov väljatöötatud ja enda peal läbiproovitud mudeleid kuidagi süstematiseerida ja portfooliona koos hoida. Lihtsalt öeldes, hakkasin oma töödele ka IVL nimesilte külge panema.

Millal võib esimest kollektsiooni moelavadel näha? 
Lavakollektsioon ei ole esmane eesmärk. Esialgu jätkan sama loogika järgi, et toodan vähe, teen võimalikult palju ise ja nii, kuidas jõuan. Lavalaudadele mõeldes tuleb arvestada juba moetööstuse mõõtmetega.

See loob hoopis teised tingimused ja nendele ei ole minu praegune soov vastata. Aga ma usun, et varsti jõuab IVL ka moelavadele. Ma pole seda lihtsalt eesmärgiks võtnud. Veel.

Mis kuuluvad hetkel su kollektsiooni?
Praegu, esialgu, on IVL brändi valikus kleidid, mitteklassikalised kostüümid, lihtsamas seerias on pusad ja pusakleidid. Mudelitel leiab mõjutusi puhtast joonest, tänavamoest, nõukogude-aegsetest veidrustest, tohutust hulgast muusikast, pidudest, kunstist, Setumaa metsadest, pikkadest autotrippidest Itaaliasse, korrast ja samal ajal parajast segadusest.

Kas neid saab kuskilt juba osta ja kui, siis mis hinnaga?
Kohe saab osta näidiseid, muidu tellimusel. IVL põhiseeria puhul on oluline, et täpselt ühesugust toodet ma ei tee ja ka lihtsama seeria (pusad ja pusakleidid) tooted on piiratud koguses.

IVL on aeglane, ei tahaks tänapäevasesse meeletusse ületootmisse panustada. Stuudio on kodus ja kellel huvi, saab kõige lihtsamalt ühendust FB või Insta kaudu.

Mille poolest eristud või soovid eristuda teistest Eesti moedisaineritest?
Eristun, nagu iga moedisainer eristub. Igaühel on oma lugu ja tema töödes peegeldub moelooja isiklik maitse. Nii ka minu puhul. Kõik, mis valmis saab, on minu isiklik maitse ja eelistused. Ka kogused ja kogu laiem filosoofia sinna juurde.

Ma ei täida turul mingit nišši ega mõtle turunduslikult. Mulle meeldib, et IVL areneb ja liigub nagu omaette vaikselt edasi. Nii, kuidas mulle meeldib teha ja nii kuidas minu töid soovitakse. Kui see paisub suuremaks, siis kindlasti lähen mingi piirini sellega kaasa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.