Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Disainer Tim Bluz: “Tavaliselt on moesõud nii tõsiseid, et tekib tunne, nagu oled mingil teaduskonverentsil”
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Õigusteadust ja moekunsti õppinud disainer Tim Bluz esitles nädalapäevade eest oma värsket kollektsiooni “Allergic to Milk”, mille näitamine kulges igati lustakas meeleolus. Põhjus on lihtne: Tim pelgab moesõud, mis näeb välja nagu ülitõsine teaduskonverents, kus keegi ei julge end lõdvaks lasta.
Miks piim (ehk teisisõnu: kust tuli idee teha lustakaid kostüüme)?
See tuli täiesti juhuslikult. Käisin enda fitness-konsultandi juures ja hakkasime rääkima toitumisest. See ei olnud esimene kord, kui arutlesime sel teemal, kuid just tol päeval selgus, et joon liiga palju piima. Ta uuris, kas ma mäletan, et olen selle vastu allergiline ja soovitas piimast loobuda. Kuna 50 protsenti minu päevaratsioonist moodustavad igasugused piimatooted – näiteks jogurt või juust -, siis ei meeldinud mulle see ettepanek. Aga koju jõudes tekkis naljakas idee, et kui ma ei saa piima juua, saan seda kanda.
Kui suurt kollektsiooni sa esitlesid? Millest see koosnes?
Kollektsioon oli hästi suur, 28 full looks. Minu looming on väga mitmekesine, igaüks leiab endale midagi sobivat. Kollektsiooni lähtekohaks on särkkleit, aga sellest leiab ka kasuka, bomber’i, püksid ja nokatsi.
Milliseid materjale on kasutatud?
Enim on kasutatud neopreeni, viskoosi ja siidi. Väga palju üksikasju on käsitsi valmistatud, ka valmis suurem osa kangast tellimustööna.
Pikalt sa moesõuks valmistusid?
Kollektsiooni tegemine võttis üle aasta, sest võrreldes eelmisega on uued asjad tehniliselt palju keerulisemad – kujundamine ja kangaste valmistamine võttis tükk aega.
Kuigi lõplik versioon sisaldab 28 komplekti, oli mul kollektsiooni jaoks enam kui sada joonistust.
Ma olen vahepeal teinud hästi palju ready-to-wear kollektsioone, need ei ole nii aeganõudvad. Kõrgmoe kollektsiooni loomine on ikka päris keeruline protsess.
Kas vastab tõele, et osa kostüümidest osteti põhimõtteliselt modellide seljast ära? Millised rõivad olid kõige menukamad?
Jah, see oli minu jaoks meeldiv üllatus. Paljud outfit’id broneeriti samal õhtul. Menukaim riideese oli kindlasti kohukese T-särk, aga hästi läksid ka Täis Timi kleit, Merevaigu pusa ja Keefiri kleit.
Oli päris huvitav vaadata, kuidas külalised reageerisid: nad naeratasid, aplodeerisid, kõik olid nii vabad ja lõbusad nagu lapsed. Atmosfäär oli lihtsalt võrratu, täitsa chill. See ongi põhjus, miks ma tahtsin oma üritust korraldada. Ainult see annaks mulle võimalust oma visiooni teostada.
Mulle meeldib, et Bluzi sõud on teistmoodi. Tavaliselt on kõik moesõud nii tõsiseid, et ei saa päriselt lõdvestada, vahepeal tekib tunne, et oled mingil teaduskonverentsil, mitte meelelahutuslikul üritusel. Tahtsin, et minu sõu oleks pigem nagu pidu, kuhu kõik tulevad nii, nagu nad on, ja naudivad õhtut inspireerivate mõttekaaslaste seltskonnas.
Kes osutusid ostjateks? Milline on sinu klient?
Klientuur on mitmekesine, sest paljud asjad on unisex ja sobivad erinevas vanuses osalejatele. Nii et selles suhtes on raske määrata mingit kindlat sihtgruppi.
Kust on võimalik su loomingut leida? Millisesse hinnaklassi jäävad rõivad?
Minu vanalinna stuudiost, aga võib ka vabalt Facebookis ühendust võtta ja aeg kokku leppida. Osaleme ka Ilu Sõnumil, mis algas täna, seal saab ka selle kollektsiooniga tutvuda.