Uudis

Disainer Liisa Soolepp sai selle talve vitamiinilaksu päikese asemel värvikirevast Aasia käsitööst

New Yorgis kudumikollektsiooni pildistamisel. Liisa Soolepp. Aasia naised. Fotod: Egle Loit, Gabriela Liivamägi, Silvia Pärmann

Kus käisid viimati, kuhu sõidad järgmisena?
Tulin just hiljuti tagasi Taimaalt, kus kõige avastuslikumad momendid olid seotud Põhja-Taiga. Võlus mõnusalt boheemlik Chiang Mai. Üks meeldejäävamaid hetki oli nn “kuldses kolmnurgas”, kus kohtuvad Myanmari, Laose ja Tai piir, nende vahelt läbi jooksmas Mekongi jõgi. Väga meeldis ka Khao Soki rahvuspargi vihmametsas veedetud aeg kõikide oma helide, lõhnade ja pärdikutega.
Järgmisena sõidan vist Berliini.

New Yorgi moenädala raames toimus spontaanne kollektsiooni pildistamine linna tänavatel. Foto: Egle Loit

2. Mis Sind praegu Eestis paigal hoiab?
Täiesti vabatahtlikult naudin talve.

3. Kas oskad ühendad tööd puhkusega ja jõuad moenädalate ajal ka maailma suurlinnu avastama? Millised on Su lemmikhetked neis?
Eriti hästi ei taha see muidugi õnnestuda, sest mõtted on siis ikka hoopis teisel lainel. Sügisel kui tiimikaaslase Eglega New Yorgis käisime, siis olid lemmik hetked varahommikud. Kuna me ajavahest tingituna nagunii eriti magada ei saanud, siis tõusime hästi vara üles ja läksime välja pooltühja, unest veel ärkavat linna tervitama ja Central Parki kohvi jooma.

4.Kas mõni reisishtkoht on mõjutanud ka Sinu loomingut?
Kui mitte otseselt, siis kaudselt kindlasti. Kasvõi sellel viimasel reisil nähtud Hmongi, Lisu, Kareni hõimude käsitöö sööbis mulle oma värvikülluse ja rikkaliku ornamentikaga pikaks ajaks mällu. Chiang Mai hiinalinnas külastasin ühte põhiliselt Hmongi käsitööle keskendunud turgu, kus oli lademetes ja segiläbi autentset käsitööd ja nende nüüdisaegseid tööstuslikult valmistatud interpretatsioonid. Sain sellest külastusest värvide ja mustrite mõttes küll vitamiinilaksu. Kuskil kuklas on see kogemus nüüd igatahes olemas, mine tea, ehk imbub sellest miskit ka loomingulisse vereringesse.

Aasia väikesrhvaste naiste käsitöö rabab stiilitunnetuse ja värviküllusega. Foto: Silvia Pärmann

5.Kellega kohtumiseks või millise ürituse pärast oleksid valmis reisima kasvõi maailma lõppu?
Kurrunurruvuti maale, et kohtuda oma lapsepõlvega – see vist ongi üsna maailma lõpus.

6. Kes on Su lemmikreisikaaslane?
Elukaaslane

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.