Uudis

Disainer Kristin Cross kolis Eestisse ja lõi Londonis elatud ajast inspireerituna sisustusbrändi Pun Intentions

Kolmapäeval tutvustab Tallinn Design House’is oma uut sisustusbrändi Kristin Cross, kes loodab, et tema loodud  Pun Intentions on bränd, mis on hea tuju tekitaja – ja et see tuju püsib inimestega koos veel pikalt pärast seda, kui nad on brändi toodetega sisustatud ruumist lahkunud.

Keda pead selles valdkonnas kõige suuremateks konkurentideks ja/või eeskujudeks?
Olen oma ettevõttega ka Tallinna Loomeinkubaatoris ja imetlen, kui palju teisi noori andekaid ja julgeid tegijaid on meil mõne aastaga juurde tulnud. Mind inspireerivad inimesed, kes ei karda lihtsalt peale hakata ja ei lase ennast morjendada sellest, kui saavad negatiivset tagasisidet. Seda on nii ehe ja siiras ja põnev teada saada, kuidas keegi on oma ala peale sattunud ja enda jaoks selle õige suuna avastanud.

Laiast maailmast on eeskujudeks Seth Casteel, kes pildistab loomi (vees ja maa peal) ja sattus selle ala peale juhuslikult vabatahtlikku tööd tehes ja varjupaiga koeri pildistades. Alati, kui neid pilte vaatan, saan hea suutäie naerda. Mulle väga meeldib ka Gemma Correll, kes on Suurbritannia illustraator ja väga omamoodi käekirja ning väljakujunenud stiiliga.

Kristin tahtis teha midagi südamega, pakkuda seda positiivset emotsiooni ka teistele – sealt tuli mõte panna brändi nimeks Pun Intentions, mis tähendab taotluslikku kalambuuri.

Kuidas jaguneb sinu tööaeg disaini ja ettevõtte muu igapäevase asjaajamise vahel?
Hetkel tundub, et mida aeg edasi ja mida tuntumaks bränd saab, seda rohkem kulub aega asjaajamise peale ja seda vähem jääb disaini jaoks. Kuna ma olen n-ö one-woman-band, tundub, et aega jääb isegi väheks. Samas naudin ma kõike ja kogu õppeprotsessi, mis on sellega kaasnenud.

Tihtilugu käib see ka lainetena – tuleb eriti tore inspiratsioonipuhang, mis kohe tahab paberile saada. Mõnikord jälle istub mõte tükk aega kuklas, kuni näen juba sellest unenägusid. Siis saab see lõpuks ka vormi. Tihtilugu tundub ka nii, et korralik rütm pole veel paika loksunud ja tuleb ümber mängida. Mõned asjad lihtsalt peab kohe ära tegema ja mõnikord ei tule “vaim” peale siis, kui tahaks. Aga mingi struktuur ja ülevaade peab olema, aga selline loominguline.

Kõige muu vahepeal tahan ka oma karvast neljajalgset kolleegi, aastast šokolaadikarva labradoritüdrukut Danat õnnelikuna hoida. Nii aitavad ka kõhusügamised ja jalutuskäigud mõtteid koondada, kuid annavad ka väikse pausi muude tegevuste vahele.

Kus ja kuidas Pun Intentionsi tooted valmivad?
Enamik tooteid valmivad Eestis. Kõik disainid joonistan käsitsi paberile, skännin ja töötlen arvutis prindikõlbulikuks. Edasi tulevad appi toredad koostööpartnerid. Mulle on väga oluline kvaliteetne tulemus ja kuna mulle pole õmblusandi antud – ja kõike ei jõua ise teha -, tuleb leida osavad koostööpartnerid. Tõsi, mõned asjad on tulnud ka Eestist kaugemalt. Näiteks otsisin patjade kangast tükk aega, et just see sobiv leida. Lasin saata näidistükke ja tegin proovitrükke. Lõpuks leidsin “selle õige” Inglismaalt. Samuti prinditakse ja lõigatakse klaasialused Inglismaal ühes toredas perefirmas.

Kui sageli plaanid välja tuua uusi kollektsioone?
Kollektsioonidena polegi olnud plaanis tegelikult toimetada, küll aga on plaan lisada uusi disaine paar korda aastas ja laiendada ka tootevalikut. Töö selle nimel juba käib ja varsti on midagi uut pakkuda. Samuti ei välista, et tulevikus näiteks mõnd eestikeelset väikest kollektsiooni välja ei anna.

Veebruaris on ainulaadne võimalus tutvuda Tallinn Design House’is uute kodumaiste sisustusbrändidega, Pun Intentions on oma valikuga samuti esindatud.
Tooted on inspireeritud loomadest ja sõnamängudest ning eesmärgiks luua ja jagada toredaid emotsioone naljakate illustreeritud kodusisustustoodete kaudu, mis on lahedad nii enda tarbeks, kui edasi kinkimiseks.
Tootevalikust leiab hea huumoriga vürtsitatud dekoratiivpatju, illustratsioone, klaasialuseid ja riidest kandekotte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.