Ahti Lill on disainer, kelle looming on ainueksemplaridena jõudnud paljudesse kodudesse ja avalikesse ruumidesse ning kelle kunsti piiril käivaid töid näeb vahel ka galeriides.
Oma eelmise aasta näituse „Hüüa mind veel“ kohta ütlesid, et püüad läheneda läbi disaini ja kunsti vahelise piirjoone tunnetamise valminud objektide iseendani. Millised on Sinu eesmärgid ja unistused disainerina praegu?
Näitusega “Hüüa mind veel” jõudis kohale, et veel rohkem tuleks liikuda põrandaalustesse loomekäikudesse. See tähendab, et tahaks jääda sõltumatuks sisustustrendidest, arvamustest, paikkaloksunud standarditest. Isegi kui need peaksid tunduma väga cool’id.
Põhilise unistusena tahaks täna lahti rebida totakatest kommertstellimustest. Projektidest, kus tellija arvab, et hoidke nüüd alt, mul on sellised ideed ja mõtted!
On palju räägitud, et galeriid ja muuseumid on tänase läänemaailma uued pühakojad. Kas Sinu jaoks on olulisem, et Su töö jõuaks läbi näituste inimesteni või et need oleks võimalikult paljudel inimestel kodus?
Ma ei oskagi sellele küsimusele vastata, sest mõlemad variandid on väga head ja parim oleks, kui üks ei välista teist. Kõndides pimedal tänaval suvalises linnas ja suvalises riigis, oleks väga soe tunne näha enda disainitud riiulit läbi helendava akna seinal rippumas. Arvan, et Jaanus Orgusaarel oma riiuliga Comb võib küll varsti nii juhtuda.
Galeriidesse saamiseks tuleb kirjutada projekte ja taotleda rahasid ning luua ja hoida häid suhteid. Seda ma kahjuks väga ei oska. Aga loodan ikka, et ühel päeval saan pakkuda põnevat näitust kusagil ägedas galeriis.