Disainer Diana Kurves on müünud nii mõnegi rõiva kliendile otse iseenda seljast

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Disainer Diana Kurves. Foto: erakogu

Diana Kurves hakkas riideid disainima kostüümikunstniku ametit pidades – Linnahallis etenduste ajal jäi tal aega üle, et nokitseda rõivaste kallal.

Miks hakkasid disainima riideid?
Riided huvitasid mind juba noorena, tihti leidsin end sorteerimas vanaema pööningul peidus olevaid rõivaid või kooliajal vene keele tunnist poppi tehes raamatukogus Burdasid lehitsedes.

Esimene ese, mille disainisid.
Esimene toode valmis tõenäoliselt Linnahalli n-ö kostüümikoridoris, kus sai muusikalide – näiteks “Hüljatud”, “Miss Saigoni” ja “Hair” – kostümeerimise ajal sai vaba aega ära kasutatud ja oma mõtted kangal välja elatud.

Disainer Diana Kurvese looning. Foto: erakogu

Kõige hirmsam moekunstnik.
Kõige hirmsamat moekunstnikku ma nüüd küll otseselt välja ei tooks, kuigi mõne loomingut ma ei mõista. Aga enamikel inimestel ongi õnneks erinev riietumismaitse või -harjumus.

Kas tarbid ainult disaineriloomingut või põikad teinekord ka tavapoodi sisse?
Kannan suhteliselt palju tavakaubandusest kättesaadavat. Seda juba mugavuse pärast, kuna tempo on pidevalt peal. Kuna enamiku oma loomingust valmistan ise ja paljud tooted on ainueksemplarid, siis on tihti juhtunud müükidel või üritustel, et olen sunnitud müüma mõne toote iseenda seljast. Aga mu riidekapis leidub ka palju Eesti disainerite näputööd.

Lemmikese garderoobist.
Hetkel on lemmikesemeks broderiipitsisist A-lõikeline, lahtiste õlgadega, satsiliste varrukaga valge kleit.

Moekunstnik Diana Kurvese looming. Foto: erakogu

Kas vastab tõele, et disainerid käivad alati mustas? Mitu värvilist riideeset leidub sinu kapis?
Must on klassika, praktiline ja kindla peale minek. Ei ole ohtu, et astud riietusega ämbrisse. Värvide kandmine ja kombineerimine on juba suurem väljakutse.

Ese, mida pole veel disaininud, aga kindlasti tahaksid.
Mõni aeg tagasi pakkus huvi jalanõude disainimine, aga pärast erinevaid kohtumisi ja läbirääkimisi kingsepaga veendusin, et jään ikkagi oma liistude juurde.

Moekunstnik Diana Kurvese looming. Foto: erakogu

Mis muudab sinu loomingu unikaalseks?
Minu loomingu äratuntavaks jooneks on naiselikkus: selle austajatele on mõeldud pitsid, volangid, satsid, talje rõhutamine, naiselikud lõiked. Edukaimaks mudeliks on kindlasti satsiga tepitud jakk, mis peaks olema paljude kaunitaride kapis. Muide, selle mudel on ka patendeeritud.

Kust leiab su loomingut?
Minu Facebooki kontolt, samuti Tallinnas Rotermanni kvartali asuvast A.G.A.N-ist, Solarise keskuse Krunnipeast ja Elizabeth Boutique’ist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.