Blogija Marii-Heleen Penu: “Tegelikult on piltide ja postituste taga väga, väga palju tööd ja vaeva”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kuidas alustasid blogimisega ja mis sind selle juures endiselt kõidab?
Alustasin blogiga umbes aasta või pisut rohkem tagasi. Ühel hetkel hakkasin päris palju mööda maailma reisima nii pere, sõprade kui poiss-sõbraga ja inimestele meeldis minu tegevusi jälgida. Samuti kolisin Itaaliasse, täpsemalt Milanosse elama. Sealt tekkis ka idee avada isiklik reisiblogi ja jagada kõiki emotsioone ka teistega. Mõeldud-tehtud. Abiks oli ka minu parim sõbranna, kes mind alustamisega tagant utsitas.

Tänaseni köidab mind enim ilmselt ikka see sama põhjus – enda lugejatele reisiemotsioonide edastamine, nendega ilusate hetkede jagamine, nendega kohtumine ja pildi tegemine, uute trendide näitamine või kaadritaguste lugude kirjutamine ja filmimine. Samuti ka erinevad reisid ja üritused, mida ettevõtted koos teiste tüdrukutega või üksi korraldavad. Lihtsalt armastan neid.

Kui suurel määral sa teisi blogijaid jälgid? Kes on su lemmikud, miks?
Võib öelda, et jälgin päris paljusid. Enamasti selleks, et inspiratsiooni leida või uutest trendidest teada saada ning selleks, et enda järgmiseid reisi sihtpaiku kirja panna. Samuti tekib mul vahel tahtmine argipäevaelust põgeneda palmide alla erinevate vlogide vaatamise või blogide lugemisega. Seepärast armastan reisiblogijaid üle kõige.

Mu lemmikud on Josefine H.J, Kenza Zouiten, Negin Mirsalehi, Gypsea Lust, Janni Deler, Sjana Elise ja ilmselt veel mõned, kes kohe meelde ei tulegi. Ilmselt seetõttu, et nad on kõik nii avatud ja lihtsa suhtlusviisiga või reisivad palju, teevad joogat ning näevad väga palju vaeva, et kvaliteetset sisu luua. Samuti üks fakt, mis mulle alati muljet avaldab blogijate puhul on see, kui mõni neist on avanud kõrvaläri ja tegeleb aktiivselt selle kasvatamisega. See on ühel hetkel ka minu unistus, võib-olla juba väga varsti.

Kas blogimisega saab rikkaks?
Jah, kindlasti. Mälestused, uued tutvused, uued sihtpaigad ja kogemused on hindamatu väärtusega. Kindlasti on ühel päeval võimalus lisada nende hulka ka materiaalsed väärtused, kuid seniks piirduksin nendega. Kindlasti on teinud kõik need oskused, mida olen sel teel õppinud, teinud mind rikkamaks. Blogijana oled kirjanik, fotograaf, töötleja, filmija ja veel nii mõndagi. Näiteks olen tänu blogile õppinud ära suhtlustasemel kaks uut keelt ja uurinud rohkelt sotsiaalmeediaturunduse kohta. Tänaseks pakun seda ettevõtetele igakuise teenusena ehk haldan nende sotsiaalmeediakanaleid ning kasvatan jälgijaskonda.

Kui suure osa päevast sa blogimisele pühendad?
Proovin iga päev vähemalt kaks tundi blogile pühendada, kuid ülikooli ning tavatöö kõrvalt see tihti võimalik pole. Samuti on reisides see aeg päeva lõikes pisut väiksem. Hetkel hakkan ka ülikooli lõpetama, seega võib tulla ette päevi, kus ei jõuagi arvutit avada. Üldiselt tegelen blogiga igal vabal hetkel pärast tööd ja ülikooli, nii palju kui võimalik. Unistused on suured ja tean, et olen nende täitmisele aina lähemal, kui vaid vaeva näen ja endasse usun.

Millega sa vabal ajal tegeleksid, kui poleks avastanud blogimist?
Oi, see on raske küsimus. Olen alati palju asju jõudnud teha, terve elu korvpalli mängida, tantsida ning hommikupoolikud koolile pühendada. Ilmselt reisiksin veel rohkem ja leiaksin ka teise töö praegusele juurde ning panustaksin veelgi rohkem aega oma ettevõtte loomisele.

Kas tahaksid, et sellest saaks su päevatöö (kui see juba pole)?
Jah, ilmselt küll, mingil kindlal eluperioodil. Mõni kuu annab see juba kindlasti päevatöö mõõdu välja. Loodan, et see maht kasvab veelgi.

Kas vastab tõele, et üks koralik moeteadlik inimene ei saa mustata? Mitu värvilist riideeset su kapis leidub?
Saab ikka! Minu riidekapis on ilmselt pooled riided musta värvi, kuid see eest huvitavate elementide või tekstuuridega. Must on alati minu go-to-look, kui on kiirelt vaja end mõneks ürituseks valmis panna. Kuid armastan ka pastelseid toone. Ja suviti ma muud ei kannagi. Seega oleneb see aastaajast (või tujust!).

Mis on esimene küsimus, mida esitatakse, kui ütled, et oled blogija?
“Vau, kust ma seda vaadata saaksin?” või siis “Mis su Instagram on?”. Viimase peale hakkan alati naerma.

Kõige rumalam klišee, mida oled blogijate kohta kuulnud?
Ilmselt see, et inimesed arvavad, et blogimiine on väga lihtne ja ei võta palju aega. Tegelikult on piltide ja postituste taga väga, väga palju tööd ja vaeva.

Kas eelistad kalleid brände või lepid ka kiirmoega?
Mõlemat tasakaalukalt. Kallitelt brändidelt vaid esemeid, mis on ajatud ja igapäevaseks kasutuseks, näiteks kingad, kotid, vööd. Kiirmoelt huvitavaid ja julgeid esemeid, mis võivad juba aasta pärast enda võlu kaotada, kuid praegusel hetkel on väga populaarsed.

Mis on sinu lemmik moeese või trend hetkel.
Ma armastan vintage-esemeid. Ja hetkel ka 1990-ndate stiilis kitsaid päikeseprille ning alt laienevaid pükse. Samuti ka pisikesi seljakotte ja tossusid. Soojade ilmade puhul ka ruudulise mustriga erinevates värvides volangidega suvekleidid, pluusid ja seelikud.

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Nõrkus on kindlalt kleitide ja bikiinide vastu. Neid ma armastan. Aga kõige rohkem on mul ilmselt jalanõusid. (Neid on tõesti liiga palju!)

Kõige naljakam kogemus.
Hetkel esimesena torkab pähe õhtupoolik, mil olime Los Angeleses. Jalutasin Venice rannal ja unistustes, nagu ma olin, ei jälginud ma teed vaid taevast ja astusin täpselt Instagrami staari Jay Alvarrez’e (@jayalvarrez) teele ette, kes sõitis mulle parasjagu longboard’iga otsa. Esimese reaktsioonina tardusin ja ilmselt vahtisin talle lihtsalt lolli näoga otsa. Järgmisel viskasin juba kõik roosad shopingukotid üle õla ja jooksin talle järele.

Mäletan, et tol hetkel käis mul peast tuhat mõtet läbi, mida talle öelda, kui ma temani jõuan. Natuke jooksmist ja juba seisin temaga silmitsi. Esimene asi, mis mulle pähe tuli, oli: “I like your hair(“Mulle meeldivad su juuksed” ingl). Võite vaid ette kujutada, kuidas mu nägu järgmiste sekundite jooksul värve vahetas. Aga lõpuks rääkisime mitukümmend minutit, tegime pilti ja vahetasime kontakte.

Suurim nõrkus.
Sõbrad ja pere. Reisimine ja muusika. Ja kohvi Mu lemmiktegevus hommikuti on juua kohvi ja nautida lihtsalt ühe järjekordselt ilusa päeva algust. Samuti ei suuda ma vastu panna odavatele lennupiletitele ja kontserditele või festivalidele ehk ühesõnaga elamustele.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Minu go-to-outift. Mustad fierce/superägedad saapad (Dr.Martens või Balenciaga), mustad sukad, must kleit, mis ei tohi olla ümber ja must või hall pikk pintsak ja mantel. Alati sobilik ja viisakas, ükskõik kuhu minek. Ning õhtul välja minnes annab punane huuleläige outfit’ile väga palju juurde. Või siis lähen lihtsama vasupanu teed ja valin eelmise päeva outfit’i, haha.

Suurim moefopaa.
Väga madala värvliga püksid. Ma ei tea miks, aga neid ei salli ma üldse ja mõni suur vana kilejope. Tegelikult saab tänapäeval ju kõike kanda kui vaid osata seda õigesti stiliseerida ja teiste asjadega kokku panna.

Mida sa endale kunagi selga ei paneks?
Ilmselt pealast jalatallani latekskostüümi. Või emmeteksad, mis on üleelusuuruses ja näevad jalas väga kohmakad välja.

Mis on su järgmine must have moetoode?
Kuna mul on varsti-varsti tulemas sünnipäev ja ülikooli lõpetamine siis ilmselt mõni disanerkott ja tossud. Samuti pastelsetes toonides pisut üleelusuuruses pükskostüüm, eelistatavalt heleroosa. Aga ilmselt ei lähe minust mööda ka selle aasta vöökottide trend.

Kas sul on mõni reegel kui paned enda outfit’i kokku?
Ma armastan kullast ehteid ning detaile riietel või aksessuaaridel. Ning ma ei lahku kunagi toast sõrmusteta. Peamiselt järgin “vähem on rohkem” stiili ja kui kannan üleelusuuruses riideid, siis üks osa (kas siis pluus või püksid) peaksid olema keha ümber, muidu võib lõpptulemus välja näha pisut kummaline.

LOE KA: Eesti Instagrami reisifotograafid, kes löövad rahvusvaheliselt laineid: Marii-Heleen Penu

Lemmik moetsitaat?
You do you(“Jää iseendaks” ingl) ja “You can have anything in life if you just dress for it (Võid saada ükskõik mida, kui riietud vastavalt ingl). 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.