Uudis

Björki hang-trummar Manu Delago esitleb oma uut plaati Tallinnas Sügisjazzil

Foto: Mirko de Nicolo

Esimest korda kohtus Eesti publik maailmakuulsa hang-trummari Manu Delagoga 2015. aasta Jõulujazzil, kus Austria multitalent võlus publikut oma värvikirevate helide ja erakordsete rütmidega, esitledes heliplaati “Silver Kobalt”.

Andeka muusiku ajagraafik on tihe – lisaks oma projektidele esineb ja salvestab ta Björki, The Cinematic Orchestra ja Anoushka Shankariga. Ta on üles astunud kuuel kontinendil paljudel olulistel festivalidel üle maailma.
 
Sel sügisel tuuritab alati uuele avatud helilooja, hangi-virtuoos ja produtsent oma bändiga Manu Delago Handmade esitledes värsket albumit „Metromonk“.

See on piirekompav, dünaamika ja meeleloludega delikaatselt mängiv muusika, kus Delago kasutab haruldast instrumenti mitmekülgselt pendeldades minimalistliku kõlapaleti, elektroonika ja akustiliste helide vahel.
 
“Tahtsin luua värskeid elektroonilisi helimaastikke, mis on sündinud läbi kontsertide kogemuse ja kannavad endas inimlikke tundeid,” selgitab Delago.

Plaadil teevad külalistena kaasa Jõulujazzilgi esinenud laulja-pianist Douglas Dare, 2015. aastal koos Manu Delagoga Eestis esinenunud laulja Isa Kurz, Prantsusmaa trompetilegend Erik Truffaz ja inglise talendikas vokalist Pete Josef. Tallinna kontserdil lisab hang-trummile vokaalmaagiat lauljanna Isa Kurz.
 
Manu Delago kontsert toimub esmaspäeval, 11. septembril kell 19.00 Kumu auditooriumis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.