Arhitekuuri aastapreemiale kandideerivast viiest tööst on kolm ühe büroo tehtud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Balti jaama turg. Foto: Tõnu Tunnel

“Möödunud aastal valmis Eestis suur hulk ühiskondlikult olulisi objekte, neist mitmed on jõudnud ka aastapreemia nominentide hulka,” rääkis Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov.

“Selle aasta konkurss paistab silma mastaapsete ja sotsiaalselt tähendusrikaste töödega. Samuti tõuseb teiste seast esile üks büroo, kellelt on nominentide sekka jõudnud tervelt kolm eriilmelist objekti. Juba see fakt üksi on tunnustus KOKO arhitektide pühendunud tööle. Neil on aga tugevad konkurendid, sealhulgas Eesti riigi viimase aja üks suurimaid projekte, mille valmimise taga on olnud sadu inimesi. Ootame põnevusega tulemuste teatavakstegemist.”

Nominentide ja laureaadi osas langetab sel aastal otsuse tunnustatud Leedu arhitekt Vytautas Biekša, kes on arhitektuuribüroo Processoffice üks kolmest eestvedajast. Muuhulgas pälvis nimetatud büroo eelmisel aastal nii Läti kui ka Leedu arhitektuuri aastapreemiad Riia südames asuva Läti rahvusliku kunstimuuseumi laienduse hiilgava projekti eest.

EALi 2017. aasta preemiale nomineeritud tööd ja nende autorid on:

Balti jaama turg / KOKO arhitektid / Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar (avapildil).

Eesti Rahva Muuseum / DGT Architects / Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane

Eesti Rahva Muuseum. Foto: Berta Vosman

Järveküla kool / SWECO Projekt AS / Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens, Tuuli Trei, Margit Teikari

Rotermanni viljaelevaator / KOKO arhitektid / Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Andrus Kõresaar

Rotermanni viljaelevaator. Tõnu Tunnel

 

Skapet / KOKO arhitektid / Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.