Ettepanek teha Dolby kunstikollektsiooni töö tehti Akule eelmise aasta suvel. “Meile oli väga suur au olla valitud maailmaklassi disainerite sekka ja luua oma nägemus teedrajava ettevõtte kunstikogusse,” kommenteeris Aku partner Alari Orav.
Disaineritele andis tellija vabad käed, ainsateks piiranguteks olid formaat (152 × 152 cm) ja Dolby logost tuttava kahe sümmeetrilise poolkaare kasutamine. “Meie jaoks on alati olnud protsess sama oluline kui tulemus ja ka selles töös murdsime eelkõige pead just meetodi osas,” selgitas Orav. Dolby on loonud erinevaid innovaatilisi lahendusi nii heli- kui pildiedastuse vallas, nende tehnoloogiaid rakendatakse helistuudiotes, kinodes ning nutitelefonides.
Aku valis lähtekohaks Dolby ikoonilise müravähendussüsteemi, mida kasutati kassettmagnetofonides. Otsides vastust küsimusele, kuidas visuaali kassetile salvestada, jõuti Slow Scan Television (SSTV) tehnoloogiani, mida raadioamatöörid kasutavad piltide saatmiseks. Pilt muudeti SSTV tarkvara abil heliks, salvestati Dolby C müravähendussüsteemi kasutades kassetile ning konverteeriti tagasi pildiks. Suuremõõtmelise teose valmistamiseks kulus kokku 24 töötundi ning lõpptulemuses on näha protsessist tekkinud artefaktid ja moonutused.