Lõika põletikuvastase toimega küüslauguküüs pooleks ning hõõru sellega õrnalt aknest piirkonda. Lase paar minutit kuivada. Antibakteriaalne sidrun pressi värskeks mahlaks, immuta sellega vatipadi ning tupsuta vedelik näonahale. Jäta umbes 15 minutiks mõjuma. Pese ja vajadusel niisuta kreemiga.
3. Maitsestamata jogurt
Jogurt sobib igasuguse naha turgutamiseks, noorendamiseks, pehmendamiseks nii seestpidiselt, kui välispidiselt. Teeb naha imepehmeks, vähendab punetus, ravib punne, rahustab. Lase jogurtil nahale toimida 20 minutit ning loputa hoolikalt.
4. Hambapasta
Vesiniperoksiid, alkohol ning sooda, mida hambapastad sisaldavad, on punne kuivatava, puhastava, baktereid hävitava toimega. Tupsuta õhtul valget hambapastat aknesele piirkonnale ning lase öö mõjuda. Hommikul pese õrnal nägu puhtaks. Korda hooldust mitu ööd järjest, kuni märkad erinevust.
5. Oliivõli ja pruuni suhkruga koorija
Oliivõli võrratud niisutavad omadused on tuntud ning tunnustatud. Lisades õlile pruuni suhkru, saab sellest mahe koorija naha põhjalikuks puhastamiseks. Sega kokku piisavalt paks segu ning hõõru ringjate liigutustega õrnalt nahale. Toimib hästi niisutajana ka kuivale nahale.
6. Kookosrasv
Mikroobidevastast kapriinhape ja lauriinhapet sisaldav kookosõli on naiste iluarsenalis valitsenud juba lugematu aja ning ei ole hooldust, kus seda tarbida ei sobiks. Regulaarsel kasutamisel ravib ka aknet, taastades naha enda vastupanuvõime. Vähem oluline ei ole muidugi selle imeline lõhn!
7. Söögisooda
Multifunktsionaalsel söögisoodal on tänu naatriumvesinikkarbonaadi pisikestele graanulitele nahale mitu toimet- kooriv, põletikuvastane, puhastav. Sega kokku pasta, miksides kokku supilusikatäis soodat sooja veega. Kanna nahale ringjate liigutustega, kuid väldi silmaümbruspiirkonda. Hoia nahal umbes 30 minutit, pese ning kreemita nägu niisutava kreemiga.