Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Seitse kaunist Eesti moebrändi, mis said sellel aastal alguse
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Ellen Richard on kodumaine bränd, mis propageerib minimalistliku elustiili, mille puhul tarbitakse vähem ja kasutatakse naturaalseid kangaid. Brändi looja Kristi Pärn lähtub põhimõttest, et vähem on rohkem.
Esimene kollektsioon, mis nägi sellel aastal ilmavalgust, on põhjamaiselt lihtne ja praktiline, samas naiselikult šikk ja julge. Tooted on vormi poolest osaliselt mittestandardsed, näiteks on küljed erineva pikkusega. Mõnda eset saab aga kanda mitut moodi – näiteks kas varrukatega või ilma -, et klient saaks vastavalt meeleolule riietuda.
I V L looja Inga Vatsk-Laasner hakkas riideid õmblema ja disainima umbes 13-aastaselt. Tema õde õppis tol ajal rätsepaks ning teda jälgides omandas Inga esimesed oskused. Riideid on ta disaininud ja õmmelnud modelli-, stilisti-, finantsjuhitöö ning DJ-tamise kõrvalt.
“Minu asjad on silma hakanud ja pärast mõningase fännibaasi ja nõudluse teket tuligi mõte tuua oma looming pisikese brändina välja. See polnud nagu hoovõtt, vaid mingit pidi loogiline samm,” kommenteerib Inga.
Praeguses IVL.i brändi seeriast leiab kleite, jumpsuite ja vahvaid pusasid ning pusakleite.
Shay on Eesti tänavarõivaste bränd, mille loojaks on neli Eesti noormeest. Oma rõivabrändi idee sai alguse paar aastat tagasi, kui mehed olid järeldusele jõudnud, et riidevalik poodides on veidi kesine. Nõnda otsustati ise midagi lahedat ja hingelähedast luua.
Shay tegevjuhi Sebastian Koljaki sõnul on uue brändi eesmärk tuua Eesti tänavamoodi unikaalseid, kvaliteetseid ja mõistliku hinnaga riideid.
Shay esimene kollektsioon koosneb kümnest erinevast esemest.
Jotheli kotid valmivad käsitööna ja on inspireeritud minimalismist, ehedast loodusest ja põhjamaisest kargusest. Materjalina on kasutatud Skandinaavia orgaaniliselt taimpargitud nahka, mille looduslik värvigamma võimaldab valida igale maitsele ning aastaajale sobiva tooni – samblarohelisest kirsipunaseni, rannaliivasest kohvioapruunini, konjakisest öösiniseni.
Kottide stiil on minimalistlik ning vajadusepõhine, saad valida kaaslase argipäevaks, reisiks või lihtsalt õhtuseks lõõgastuseks teatris, restoranis.
Talkativ on värske kahe disaineri loodud bränd, mis julgustab olema mängulisem ja rõhutama oma individuaalsust. Brändi valikust leiab nahkkotte ja omavahel kombineeritavaid aksessuaare, mis on praktilised ja mugavad.
Esimene kollektsioon koosneb erineva otstarve ja suurustega kottidest. Selle keskseks tooteks on vöö, mille külge saab kinnitada nii kotte kui ka rahataskut. Seda saab kanda nii puusal kui ka muuta cross-body-kotiks.
Võrumaal tegutsev jalatsivabrik OmaKing tõi uue brändi Toku, mille all anti kevadel välja linnajalanõude kollektsioon ning sügisel lambavillasest vildist toasussid nii meestele kui naistele.
Uued jalatsid on valminud koostöös Eesti disaineri Piibe Tombiga, kes lähtub jalanõude loomisel eelkõige kandja mugavusest, vajadusest ja põhjamaisest stiilist.
Väikse pereettevõttena loodud DeMoog valmistab põhjamaise disainiga nahast kikilipse ja kogu maailmas eksklusiivseid lipsusõlmi Nu Windsor, mis on mõeldud disainielemendina meeste pikale lipsule. Kõik tooted valmivad Eesti käsitööna.
Firma sai alguse ühest peost, täpsemalt selle jaoks riietumisest: ülikond seljas, kingad jalas, aga sobivat lipsu ikkagi ei olnud.