Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
7 uut Eesti brändi, mille pärast Disainiööl Disainitänavale minna
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Eesti suurima disainifestivali disainiöö raames toimuv Disainitänav on külastajatele avatud reedest pühapäevani, 29.09. – 01.10. 2017, Noblessneri valukojas (Tööstuse 48 Kalamaja Tallinn). 29. ja 30. septembril on Disainitänav külasjatele avatud kell 12-19, 01.10 kell 12-18.
Lisaks näitustele, seminaridele, moeetendustele ja disainioksojnile annab Disainiöö ka võimaluse osta Eesti disaini ots enende loojatelt ja on kohaks, kus mitu uut tegijat esmaskordselt oma kollektsioone tutvustavad.
1. Hertta
Hertta ei ole küll päris uus – see sai ametliku alguse 16. oktoobril 2016. aastal, kui Hertta Võido kampsunid ja esimene mantlikollektsioon olid osutunud Londoni moeüritustel nii populaarseks, et tal oli julgust oma ettevõttega alustada. Disainiööl näeb esmakordselt uut villaste mantlite kollektsiooni.
LOE LISA: Hertta Võido: “Müüsin oma esimese kollektsiooni mantlid maha nelja päevaga”
2. Pehmö
Noore disaineri Mairi Laide loodud pingid on jõudnud juba üsna kaugele – Ameerikasse, Austraaliasse, Rumeeniasse, Inglismaale, Iirimaale, Itaaliasse ja Kanadasse. Pehmö kollektsiooni kuulub metallraamidel ja puitjalgadel nööpidega väikemööbel, millest kõige enam on praeguseks valminu undiversaalseid pinke – need sobivad esikusse, magamistuppa voodi jalatsisse või luksuslikku garderoobi.
3. Type Tomorrow
Maria Kalasnikova armastusest graafilise disaini ja pabertoodete vastu sündisid kalendrid, kuhu kirja pandud asjad kunagi meelest ei lähe, sest pilk jääb kaunitele kalendritele pidama mitu korda päevas. Hetkel on tööprotsessis kalendermärkmik, postkaart-kalender ja kolmemõõtmelised postkaardid. Varsti on uus kalendrite hooaeg ning on oodata ka 2018. aasta kalendreid, mida Disainitänaval loodetavasti näebki.
4. Hõrd
Hõrd on uus eestikeelne sõna, mis tähendab kosmost ja ilmaruumi, ütlevad brändi loojad. Eesti ruumiaroomide brändi Hõrd loojad Eve Roosna ja Henri Täht saavad inspiratsiooni reisides sisse hingatud erinevatest aroomidest.
LOE LISA: Hõrdi asutajad loodavad kümne aasta pärast olla presidendi kantseleis
5. Triibuvineer
Helen Teigari loodud triibuvineerist on valminud näiteks Eesti Rahva Muuseumi konverentsisaali kõnepult – disainer ise näeks seda hea meelega rohkemates ruumides, muu hulgas ka lasteaedades. Triibuvineeri nime alt on peamiselt sünidnud ruumiaktsentendid ja üksikobjektid, näiteks ülipraktilised lauamatid-taldrikualused.
LOE LISA: Helen Teigari bränd Triibuvineer sündis läbi õnneliku õnnetuse
6. Norna
Uus Eesti disainibränd Norna loob originaalse disainiga kangaid, mille trükitakse kunstike loodud mustreid. Norna sai 2015. aastal alguse sõpruskonnast, kus oli mitmeid imelisi kunstnikke, kelle suurepärane looming sai vähe tähelepanu. Katsetuste ja loomeprotsessi käigus jõuduti praeguse kontseptsioonini – originaalne kangadisain, mille algimpulsiks on autorite teosed.
LOE LISA: Eva-Maria Lass: “Norna sai alguse tähelepanuta jäänud andekatest kunstnikest”
7. PULO disain
Disainer-treial Liis Tippel ja disainer-freesija Katrin Lopuhhin asutasid PULO disaini, sest vajasid ilusaid ja odavaid valgusteid – kahe aastaga on sellest kasvanud täiesti arvestatav sisustus- ja ehtebränd. PULO disainerite inspiratsioon tuleb puidust – see on peamine materjal, mida nad oma toodete valmistamisel kasutavad. Puidus on hing sees ja see naturaalne materjal on omaette trend just nüüd, mil meid ümbritseb nii palju tehnitsistlikku. Teisalt inspireerib neid taaskasutus. Kõik nende tooted valmivad põrandatootja Bolefloor tootmisjääkidest. PULO disainereid köidab teadmine, et nende tootmises ei ole asjatut raiskamist.
Stiililiselt inspireerutakse 1970. ja 1980-ndate lihtsast joonest. Näiteks on valgusti Moonika sündinud toonase Estoplasti esteetika eeskujul.
LOE LISA: PULO disaini tooteid leiab ülekuulamisruumidest kaunite kodudeni