1. Funktsionaalne skeem
Köögi kujundamise oluliseks aluseks on lihtne ja toimiv planeering. Mõtle eelnevalt läbi, kuidas köögis toimetad, millised on sinu harjumused ja vajadused. Toimivaima lahenduse saad, kui nn praktiline kolmnurk ehk valamu, külmik ja pliit on teineteisest sobival kaugusel.
2. Piisavalt ruumi
Köögipinna minimaalne pikkus võiks olla 3 meetrit. Sinna mahub ilusasti ära vajaminev tehnika: külmik (60 cm), valamu (60 cm) ja pliit(+ahi) (60 cm), nii et puhtaks tööpinnaks jääb seega üle 120 cm. Muidugi saab hakkama ka väiksemates oludes, kuid pind, mis on üle 120 cm, on juba igatpidi mugavuse võit. Mida rohkem tööpinda, seda mugavam toimetada. Ka köögitehnika vahel võiks olla natuke toimetamisruumi.
3. Õiged materjalid
Tööpind peab olema vastupidav. Võimaluse korral vali materjaliks kivi, soovituslikult tehiskivi (Kerrock, Staron, IH-Macs jt), sest nii saad valamu integreerida tööpinda ja vältida mustuse ja hallituse kogunemist valamu serva taha. Kunstkivi puhul on võimalik valamu valmistada samast, tööpinna materjalist ja uputada see tööpinda nii, et materjali vahele ei jää vuuki.
Ka mööbli fassaadil kasuta vastupidavaid materjale. Moodne tehnoloogia on toonud turule uusi materjale. Üks nendest on nanotehnoloogial põhinev mööbliplaat, mille pind on eriti vastupidav ja millelt pole näha isegi näpujälgi.