16 fakti Zara kohta, mida peaksid teadma

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Zara on nagu suurte tüdrukute Disneyland. Fashionistad teavad, et see on kuum koht, kui soovid trendikaid ja taskukohaseid moesemeid, kuid kõik muu on meile jäänud saladuseks. Õnneks on meil on natuke siseinfot, mis annab vastused paljudele küsimustele.

1. Kõik Zara töötajad saavad iga toote pealt 25 % soodustust, kaasa arvatud allahinnatud tooted.

2. Parim aeg Zara’s sisseosteid teha on enne lõunat. Niipea kui kell saab 13, on proovikabiinide ja kassade järjekorrad muutunud pikaks. Kõige rohkem rahvast on nädalapäevadel pärastlõunasel ajal kui inimestel on lõunapausid ja loomulikult nädalavahetustel.

3. Poodides on kolm peamist osakonda: Women ja Women’s Studio, Basics ja Trafaluc. Basic on kõige populaarsem, sest seal on aastaringselt lihtsad T-särgid, maikad ja bodid. Women’i osakonnas on tavalised naistetooted ja stuudio tooted. Stuudio tooted on kõrgema kvaliteeti ja hinnaga ning tooteid ei tooda peale väljamüümist juurde.

4. Kui sa näed Trafaluc nime Zara sildil, siis vali suurem number. Kõik selle sektsiooni tooted on väiksemad (ideaalne petite naistele!).

5. Kui toode ei müü hästi poes, siis viiakse need lattu ning hiljem teise poodi.

6. Kliendid saavad tellida laost. Kui sa ei näe toodet saalis, aga see on e-poes, siis saad paluda Zara töötajal kontrollida, kas seda on laos.

7. Zara saab uut kaupa poodidesse iga kahe nädala tagant, esmaspäeva ja neljapäeva hommikul enne poe avamist. 3/4 toodetest lähevad siiski tagasi lattu, mitte saali. Päeva jooksul saab pood väiksemaid saadetisi.

8. Igat eset võib olla ainult kindel arv saalis. Kui sa ei leia enda suurust, küsi alati töötajalt, et ta vaataks lattu.

9. Põhjus miks kotid on vahel põrandal (koos kingadega), on selles, et lühematel klientidel oleks lihtsam neid näha ja nendeni ulatuda.

10. Zara suured allahindlused algavad nädal peale jõule ja enne jaanipäeva. Sa tead, et allahindlused algavad kui töötajad sätivad riideid nii, et särgid on ühes seinas ja püksid teises.

11. Allahinnatud tooted jagatakse hinna järgi ehk siis kõige kallimad tooted on sissekäigu pool.

12. Zara’l on eriti nunnud lasteriided, mis on mõeldud kuni 15 aastastele ning mõned tooted mahuvad selga ka täiskasvanud naistele. Talvisel ajal tehakse lohvakaid kampsuneid, nii et petite naised, minge vaadake ka seda osakonda.

13. Kuigi Zara ei paku allahindlust toodetele, mis on katkised või millel on plekid, kirjutavad nad märkuse tšekile ja sa saad selle tagastada, ilma et keegi küsimusi küsiks.

14. Määrdunud või kahjustada saanud esemed pannakse kõrvale ja teenuspakkuja väljastpoolt tuleb nendele järgi.

15. Zara’l on kaupluse kujundajad. Hommikuti nad muudavad ümber saalis olevad tooted. Kui nad arvavad, et teatud bleiser, pluus ja kingad toimiksid koos hästi, koguvad nad need tooted kokku, et neile oleks lihtne ligi pääseda. Igal poel on erinevad kujundajad, nii et väljapaneku kujundus on kergelt erinev.

16. Sa saad end e-poest tellitud tooted tellida kauplusesse, et vältida postikulusid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.