Moetoimetaja tossudest: selle asemel et pea laiali otsas iga trendiga kaasa minna, tasub enne veidi mõtiskleda

Foto: Unsplash

Kõik ajakirjad kuulutavad, et sel sügisel on tossud moes. Lõpuks ostsingi endale spordipoest paari. Kuna need on igati mugavad, käin tossudega nüüd kõikjal. Aga mind kutsuti teatrisse kohtingule ja ausalt öeldes ei tea, kas võin botastes ka sinna minna. Mäletan, et kunagi käidi teatris vaid kontsakingade ja viisaka kleidiga. Kas mood on muutunud? Olen näinud tossudes naisi isegi peentel galadel ja vastuvõttudel …

Karina, 27

Mood pakub suuremat vabadust kui kunagi varem ja paradoksaalsel moel paneb see demokraatiaküllus igale rõivakandjale suurema kohustuse ISE kaasa mõelda ja otsustada. Selle asemel et pea laiali otsas iga trendiga kaasa minna, tasub enne veidi mõtiskleda.

Näiteks, kas eelistada muretut sportlikku suvalisust või rõhuda viimistletud elegantsile, kas järgida teatud häid tavasid ja heakskiidetud etiketti või sellele rõõmsalt vilistada …?

Ükski suund ei ole halb, kui see on teadlik valik, ja seega tuleb rohkem järgida oma sisemist moekompassi. Ilusa disainiga säravpuhtad tossud sobivad kindlasti igapäevaseks ja teatud rõivakombinatsioonides ka poolpidulikul puhul kandmiseks, kuid esmalt tuleks teha vahet, kas tossude näol on tegemist nn elustiilimudeliga või selgelt sportimiseks mõeldud jalanõudega (neid müüakse ka spordipoodides eraldi märgistatuna). Viimaseid kleidiga kanda on juba natuke kõrgem stiilipilotaaž.

Siiski võiks enne teatrisse ja galale minekut mõelda, kas tossud on parim valik, sest sel juhul ei olegi enam ühtki kohta, kus kanda ägedaid naiselikke kontsakingi ja seksikaid stiletosid, ning sellest oleks ju päris kahju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.