Lugeja: “Jube tüütu on see peohooaeg. Kutseid on miljon, sobilikke riideid aga mitte”

Foto: Unsplash

Jube tüütu on see peohooaeg. Kutseid on miljon, sobilikke riideid aga mitte. Nii peangi absoluutselt igal aastal vaatama, et kapis ikka üks viisakas pikem kleit oleks. See tähendab: täpselt üks mul neid ongi. Maksis kolme aasta eest korraliku summa ja kanda olen saanud seda vaid kolm korda. Ja iga kord on mul sama mure: kas on okei, kui kleit on maani, aga mantel põlvini? Seejuures on kleit helerohelist tooni, mantel aga must ja villane. Kas peaks üritusele minnes lühikese jaki peale hankima või piisab sellest, kui jätan palitu eest lahti?

Mare, 37

Kummaline, ma olen ikka arvanud, et peod ja koosviibimised on mõeldud rõõmu valmistamiseks, aga näib, et ikka on põhjust ehteestlaslikult nuriseda. Esmalt tasukski korrigeerida oma suhtumist ning võtta riietumist kui toredat mängu, mitte tüütut kohustust ‒ endal on mõnusam ja ümbritsevatel samuti.

Teiseks, kui palju on siinmail jõulu- ja uusaastapidustusi, mis on nii range etiketiga, et nõuavad maani kleiti?Vahelduseks võiks vabamate rõivanõuetega peoõhtutel kanda vahelduseks hoopis pükskostüümi koos littertopiga, tüllseelikut koos väikse kena T-särgiga või ka lühemaid kleite.

Kui aga on plaan siiski maksikleit selga panna ning ürituse osaks on ka n-ö efektne sisenemine, siis tõepoolest, põlvepikkuses tänavamantel, kantagu seda eest kinni või lahti, ei ole just kõige parem variant. Proportsioon on parem ning üldmulje märksa stiilsem, kui kanda sel puhul lühemat ülerõivast: jakki või näiteks väikest kunstkarusnahast kasukat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.