Kas tuhat eurot maksev Parajumpersi parka näitab eliiti kuulumist?

Foto: Unsplash

Kohe, kui ilmad külmaks lähevad, ilmub tänavaile terve plejaad inimesi, kes kannavad Parajumpersi parkasid. Teate küll neid jopesid, millel ripub luku otsas kollane pael. Ma saaksin sellest trendist siis aru, kui kuskilt saaks selle jope hirmus odavalt või kauba peale, aga ei! Inimesed maksavad ligikaudu tuhat eurot selle eest, et näha välja nagu iga teine. Ehk teisisõnu: mis värk nende Parajumpersitega on? Kas see näitab kuhugi ‒ ma ei tea, kas eliiti ‒, kuulumist?

Kadri, 27

Rõivastusel on teadagi suur märgiline tähendus ja paljud riideesemed ning aksessuaarid on omamoodi staatuse sümboliks, millega saab muuhulgas näidata oma klassikuuluvust.

Samas kipub olema nii, et tõeliselt rikkad inimesed, kel on piisavalt aru peas, pigem ei lähe selle mänguga kaasa ning väldivad püüdlikult logosid ja elemente, mis võivad neid n-ö välja anda. Nii ongi kõrgema hinnaklassi märgirõivad mõeldud pigem sellistele keskklassi esindajatele, kes tahavad välja näha natuke edukamad, kui nad tegelikult on.

Konkreetse Parajumpersi puhul ei ole kindlasti ühest vastust, sest selle kandjate hulgas on ilmselgelt igasuguseid inimesi. On neid, kes eelistavad osta harva kvaliteetseid, kestvaid ja praktilisi asju (seda see jope päris kindlasti ka on) ega pruugi tõenäoliselt seda kollast paela tähelegi panna.

Kindlasti on nii neid, kes on kõvasti pingutanud, et see jope lõppude lõpuks endale saada, kui ka neid, kes põhimõtteliselt ostavad kõige kallimaid asju. Ja ka selliseid, kes on tellinud taskukohase koopia netipoest.

Ja nõnda ongi jaheduse saabudes linn lustakaid kollaseid lindikesi täis ning kõik kandjad õnnelikud!

Parajumpersi parka – kas oma hinda väärt? (999,99 €, Kaubamaja)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.