Pärisnahast jalats on nagu inimese nahk: see vajab pidevat hoolt ja niisutust. Nii oled sa paraku ainus, kes suudab tagada oma uute jalavarjude pika ea. Seega unusta radiaatoril kuivatamine ja pesumasin.
ECCO avas möödunud aasta novembris T1 Mall of Tallinnas Baltikumi esimese Prime kontseptsiooniga poe, kus saab nautida detailsusteni läbimõeldud valgustust ja Skandinaavia mööblidisaini. ECCO Prime T1 kaubavalik on eeskujulik: siit leiab brändi uusimaid nahaarendusi ja eksklusiivsemaid mudeleid. Nii mõnigi kollektsioon on toodetud limiteeritud koguses just ECCO Prime poodidele.
Selleks aga, et uued iludused näeksid võimalikult kaua kaunid välja, jagab ECCO jaemüügijuht Stina Veevo nippe, kuidas kanda jalatsite eest hoolt.
Suvel paistab ühel hetkel päike ja teisel sajab vihma – kuidas peaks jalatseid Eesti kliima eest kaitsma?
Erinevate ilmastikuolude eest vajab kaitset nii inimese nahk kui ka jalatsid. Seetõttu tuleb pärast jalavarjude kandmist puhastada neid ECCO veepõhise puhastusvahendiga, mis eemaldab mustuse ja hoiab materjali uuena. Selleks sobivad väga hästi ECCO puhastusvahuga immutatud salvrätikud, mida saab kasutada aasta ringi. Neid on mugav kaasas kanda ja kasutada.
Jalanõule saab anda läiget ja säilitada elastsust hooldusvahendi, selleks spetsiaalselt mõeldud kreemi või palsamiga. Pikaajalise kaitse vee ja mustuse eest saab veekindla spreiga Repel.
Mis nippidega saab määrdunud jalatsid puhtaks?
Kui jalavarjud on saanud mustaks või tolmuseks, siis tuleb neid puhastada kohe pärast koju jõudmist. Muidu kuivab pori ära, rikkudes niiviisi materjali. Selle vältimiseks saab kasutada Ecco sarja Clean tooteid, näiteks puhastuvahtu või niiskeid salvrätikuid, mis puhastavad ja taastavad värske välimuse.
Mida tuleks teha kingadega enne, kui need rändavad hooaja lõpus karpidesse?
Kindlasti peab jalanõusid enne ärapanemist korralikult niisutama ja puhastama mustusest. Selleks tuleb kasutada nahahoolduskreeme ECCO Care sarjast, mille valikust leiab ka läiget lisava sprei ja õliga rikastatud vaha. Need kannavad hoolt, et jalanõu ei muutuks kuivaks ja säilitaks painduvuse.
Ilusaid jalanõusid võikski kandma jääda. Kuidas tagada, et need peaksid võimalikult kaua vastu?
Jalatsite vastupidavuse pikendamiseks tuleb neid korrapäraselt kaitsta ja hooldada. Kasutama peab vastavale nahatüübile sobivaid hooldusvahendeid: seemis- ja nubuknahale ECCO nubuk- ja seemisnaha palsamit, mis taastab ja toidab pinda ning ennetab selle kuivamist. Siledale materjalile sobib ECCO hoolduskreem, mis toidab ja kaitseb jalatseid.
Ent oluline on aeg-ajalt vahetada jalanõude sisetaldasid, mis aitavad reguleerida nende sisekliimat: vastasel juhul lagunevad jalavarjud kiiremini.
Mida ei tohi jalanõudega mingil juhul teha, aga kiputakse tegema?
Tihtipeale pannakse jalavarjud puhastamiseks pesumasinasse. Seda ei tohi teha, sest see kahjustab nahka, muutes selle väga kuivaks. Kasutada tuleks puhastamiseks mõeldud vahendeid ECCO Clean sarjast, näiteks kingade puhastajat või puhastusvahtu.
Juhul kui jalatsid on saanud märjaks, tuleks lasta kuivada neil toatemperatuuril, sest nii ei riku kingade kuju ega materjali. Samal põhjusel ei tohi kasutada radiaatorit, tavalist kuivatit, trummelkuivatit ega asetada jalatseid kuumusallika vahetusse lähedusse.
Muidugi ei tohi unustada, et vormi hoidmiseks peab kasutama jalatseid jalga pannes kingalusikat.