Smarta.ee blogi

Soomlaste loodud turvalukk kaitseb stiilselt ja mugavalt su kodu

Kodune turvalisus on oluline kõikidele ning meeldib see või ei, siis kõige kergem viis sinu koju pääsemiseks on läbi esiukse: mõned metallvardad lukuauku ning osav muukija pääseb majja või korterisse loetud minutitega. Seda probleemi on aga üllatavalt lihtne parandada.

Appi tuleb soomlaste loodud Oviku turvalukk, mis muudab ukse muukimiskindlaks ja tagab muretu ja rahuliku ööune, kuna tead, et keegi tuppa sisse ei pääse.

Oviku lukk on oma olemuselt väga lihtne. See kinnitub ukse siseküljele ning kui liigutada lukku ümbritsev metallketas õigesse asendisse, siis väljaspoolt kuidagi lukku avada ei saa: südamik enam ei ringle ning seda pole võimalik muuta mitte ühegi trikiga. Oluline on aga tähele panna, et sellisel juhul ei saa ust väljastpoolt avada isegi võtmega, seega on uks nii lukus, kui see vähegi olla saab.

Mis saab siis, kui on vaja kiiresti välja minna?

Turvalukkude puhul tuleb meeles pidada ka ohutuse küsimust. Kui keset ööd peaks puhkema tulekahju, siis võib paanitsedes olla üsna keeruline kette ja keerulisi turvalukke avada. Oviku on selle probleemi lahendanud ning luku saab avada kergelt ja kiirelt, sellega saavad hakkama ka lapsed. Kuna lukustamiseks kasutatav metallrõngas on krobeline, siis saab selle avada ka märgade kätega.

Nii nagu on mõeldud ka ohutuse peale, on mõeldud lihtsuse ja ilu peale. Luku paigaldamine võtab aega mõned minutid ning selleks on vaja tavalisi kodus leiduvaid tööriistu. Lukk sobitub enamike Baltimaades kasutatavate ukselukkudega, seega leiab lukkudele kasutust pea igas kodus. Lukk kinnitub toa poole, seega väljast vaadates pole arugi saada, et lukuga midagi muutunud oleks.

Kõige selle juures näeb see ka hea välja. Mitmed turvalukud on kobakad ning inetud, Oviku luku puhul on disainiga vaeva nähtud ning see näeb välja Põhjamaiselt stiilne.

Luku saab endale soetada siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.