Kahe erineva esikaanega ilmuva Moe novembrinumbri teemaks on kollektsionäärid:
- Moe kaanestaar on Londonis resideeruv Heti Tulve, kes võiks tegelikult vabalt olla räppar, koomik või kes tahes. Robert Kõrvitsale räägib ta aga nii Inglismaast, Balist, joogast ja sellest loobumisest, samuti tiigri paitamisest ja kärgperest.
- Kes on Eesti üks kallimaid elavaid kunstnikke? Loomulikult Kaido Ole, kelle maale leiab isegi presidendi kantseleist. Tema loomingust inspireerituna sündis Hetiga ka fotoseeria, kus moetoimetaja Anu Lensment ja fotograaf Kalle Veesaar katsetasid fantaasia piire.
- Erdem on moemaailma viimaste kümnendite üks suurimaid edulugusid, kuid just Erdem x H&M lennutab talle omased luksuslikud kangad ja armsad lilled metropolide moegurmaanide unistustest igaühe argipäeva. Moel avanes eksklusiivne võimalus moekunstnikku intervjueerida.
- Eesti kõige ulmelisem moekunstnik Liisi Eesmaa ammutab inspiratsiooni Ussikuningast ja unistab suuremamastaabilisest filmitööst. Krister Kivi portreteerib Liisit ja saab muu hulgas ka teada, millise loomana astuks ka lastelavastuses üles (vihje: Liisil on väiksed kõrvad).
- Kuigi see, mida mehed endale vannitoas nahale määrivad, ei kuulu seltskonnas arutlusele, leidsime kolm meest, kes nõustusid oma ilurituaalidest rääkima ja neilt on nii mõndagi õppida. Kui tihti koorid näiteks sina oma nahka või keerad ise näomaski kokku?
- Isegi väikese Eesti kunstimaailm on nii kirju, et selles iseseisvalt orienteerumine on ainult edasijõudnud kollektsionääridele. Palusime Haus Galerii juhatajal Piia Ausmanil reastada Eesti kunstnikud, kelle kallid tööd saavad veel kallimaks minna.
- Moest leiab naise, kes kogub kõike juuksuri elukutsega seotut. Samuti vintage-mööbli kollektsiooni, mis täidab kolm ladu.
- Interjöör: maalikunstnik Kristi Kongi, kelle viimane näitus sai alguse uurimisreisilt Mexico Citysse, lõi sellega paralleelselt ka oma uut kodu Mustamäe tüüpkorterisse.
LOE KA: Kuidas on saanud fotokunstist üleöö kõige kuumem kunst