Viis nippi, kuidas sisustada kodukontor nii, et sul oleks seal ka mugav töötada

70/70 laud, Visu tool, Leaf laualamp. Tootja Muuto

CV Keskus viis hiljuti läbi uuringu, milles selgus, et kodus töötamise võimalust hinnatakse väga kõrgelt. Kui sul seisab ees kodukontori sisseseadmine või värskendamine, tasub sisustamisel tähelepanu pöörata paarile soovitusele.

Kodukontori jaoks vali kodus koht, kus on võimalik eralduda ja töötegemisele keskenduda. Ideaalis võiks see asuda omaette toas, kuid kui see ei ole võimalik, vali vaiksem nurk, kus ei anna kodused toimetused endast pidevalt märku. Väga praktilist ruumisäästlikku valikut pakuvad String riiulisüsteemid, millele saab ühe moodulina integreerida ka lauaplaadi.

Moodulitest koosnev String riiulisüsteem. Tootja String

Vali sobiv töölaud. Tihtipeale ei ole kodukontoris standardmõõtmetele vastava töölaua jaoks piisavalt ruumi. Õnneks leiab paljude mööblitootjate valikust ka väiksemates mõõtudes õige kõrgusega kirjutuslaudu. Samas ei tohiks laud olla liiga väike, kuhu peale arvuti ja laualambi midagi muud ei mahu. Heaks sügavuseks on 70 sentimeetrit – sellisel laual saab arvutiga töötades mugavalt käsi toetada ja ka paberitele jääb ruumi.

Sobiva suurusega ja eristuva disainiga laudu leiab Muuto ja HAY valikust – sellised on näiteks 70/70 ja Pyramid lauad.

70/70 laud, Visu tool, Leaf laualamp. Tootja Muuto
Pyramid laud ja Result tool. Tootja HAY

Kui põrandaruumiga on pigem kitsas ja laud on seetõttu tavapärast väiksem, ei tasu massiivset sahtliboksi laua alla mahutada. Vastasel juhul ei jää jalgade jaoks laua all piisavalt ruumi ja istumine muutub ebamugavaks. Tasub mõelda väiksema seinariiuli (näiteks String Pocket) peale, kuhu saab mugavalt ja ilma põrandapinda kasutamata kõik vajalikud kodukontori esemed ära paigutada.

String Pocket riiul. Tootja String

Väga oluline on valgus. Kodukontor võiks olla selliselt paigutatud, et vahepeal saaks hakkama ka loomuliku valgusega. Hämaramal ajal peaks kindlasti abiks olema korralik laualamp, näiteks Leaf laualamp Muutolt.

Leaf laualamp ja Restore säilituskorv. Tootja Muuto

Kui valgust vajav tööpind on suur, on otstarbekas valida kõrgem lauavalgusti, mis suudab valgustada suuremat pinda. Heaks valikuks on liigendjalaga lamp, mida saab vastavalt vajadusele kas kõrgemale tõsta või madalamale lasta. Üheks selliseks on PC valgusti HAYlt.

PC laualamp. Tootja HAY

Kui tegu on kodukontoriga, kus tehakse tööd pikemalt kui tunnike päevas, on mõistlik investeerida tooli, mis on ergonoomiliselt vormitud, istudes mugav ja mitte liialt kõva ega pehme. Seetõttu ei sobi kodukontori tooliks kodused söögilauatoolid. Headeks näideteks kodukontorisse on Fiber tool Muutolt ja Catifa Up tool Arperilt.

Fiber tool, Base laud ja Enfold kummut. Tootja Muuto
Catifa Up töötool. Tootja Arper

Kui kodukontoris tehakse sarnaselt tavapärase kontoriga kaheksa tundi päevas tööd, tasub kindlasti soetada korralik töötool koos kõigi oluliste lisadega – käetugede, reguleeritava kõrguse ja seljatoega, kehaga kaasa liikuva istemehhanismidega jms. Väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega on Stay töötool Actiult.

Stay töötool. Tootja Actiu

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.