Elke Mööbli blogi

Viis kõige efektsemat disainipärli Taani disainimessilt

Knitting tugitool. Tootja Menu

Hiljuti toimus Kopenhaagenis sealse disainielu iga-aastane oodatud sündmus 3 Days of Design. Kolme päeva jooksul toimunud disainisündmusel tutvustasid paljud Taani sisustusbrändid kõigile huvilistele oma tooteuudiseid, millest paljud jõuavad peatselt ka ELKE Mööbli valikusse.

Päris uute disainide kõrval oli palju näha ka vanade toodete taaselustamist – paljud tootjad on oma uudisteks valinud esemed, mille algupärane disain jääb eelmise sajandi keskpaika või isegi kaugemasse aega.

Klassikat armastava Gubi üheks uudistooteks on Soome ühe tuntuima valgustidisaineri Paavo Tynelli laelamp nimega 1965. Tegelikult 1948. aastal loodud metallist valgustid on kaunistatud Tynellile väga iseloomuliku kolmnurgakujulise perforeeritud mustriga, mis mõjub tänini ajatult.

1965 rippvalgustid, TS Column söögilaud, Masculo toolid. Tootja Gubi
1965 rippvalgustid, Gubi laud, Beetle toolid, Masculo tool. Tootja Gubi

Sarnaselt Gubile näitasid uute toodete kõrval taaselustatud klassikat nii Menu kui ka &tradition. Menu üheks uudiseks on sügisel müügile tulev Knitting tugitool, mille disainis Ib Kofod-Larsen 1951. aastal. Kolmnurkne kuju ja õrnalt kaardus seljatugi muudavad selle puhkamiseks suurepäraseks.

Knitting tugitool. Tootja Menu

Sama efektiga on ka &traditioni tugitool Little Petra. Viggo Boeseni poolt 1938. aastal loodud tugitool on nimele kohaselt väikeste mõõtudega ja sobib seetõttu ka pisematesse ruumidesse.

Little Petra tugitoolid. Tootja &tradition

Päris uutest disainidest esitles HAY disainimaailma tipus olevate vendade Bouroullecide loodud Élémentaire tooli, mille geniaalsus peitub lihtsuses – disain, materjalivalik ja detailid on omavahel väga heas tasakaalus. Tool jätab esmapilgul tagasihoidliku mulje, kuid lähemal vaatlusel tulevad esile detailid, mis lisavad tootele iseloomu.

Élémentaire toolid. Tootja HAY
Élémentaire tool. Tootja HAY

Muuto uus kummut Enfold miksib industriaalsust ja puidu pehmust – metallist kummuti uksi tasakaalustavad puidust detailid. Selline külma ja sooja materjali ühendamine ning pastelsed toonid annavad kummutile värskust ja põhjamaist kargust.

Enfold kummut, Tip laualamp. Tootja Muuto

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.