Elke Mööbli blogi

Uus disainiikoon on sündinud – Louis Poulsen tuli välja valgustiperekonnaga Yuh

Yuh valgusti sobitub erinevate interjööridega – tootja: Louis Poulsen.

Paljude disainiikoonideks muutunud valgustite tootja Louis Poulsen tuli hiljuti välja Yuh valgustitesarjaga, mis teeb kummarduse Taani disainile.

Põranda-, laua- ja seinavalgustist koosneva Yuh sarja loomise taga on Kopenhaagenis tegutsev disainiduo GamFratesi, mille moodustavad Taani arhitekt Stine Gam ja Itaalia arhitekt Enrico Fratesi. Yuh on nende esimene Louis Poulsenile loodud tootesari, mis seisab nüüd kõrvuti paljude disainiikoonidega, seal hulgas Artichoke’i, PH 5, Panthella jpt.

GamFratesi Yuh valgustite väljatöötamisel.

Disainerite sõnul inspireeris neid väga tugevalt Arne Jacobseni legendaarne AJ valgusti. “Selle geomeetrilised jooned on väga lummavad. Teravate nurkadega kuppel on disainitud selliselt, et kogu aeg on üks osa sellest ühel või teisel viisil põrandaga joondus,” rääkis Stine Gam.

Yuh on saadaval valge ja mustana – tootja: Louis Poulsen.

GamFratesi lähtepunktiks oli luua valgusti, mida saaks kodus erinevates ruumides kasutada. Üheks tingimuseks oli ka see, et loodav lamp oleks samal ajal dekoratiivne kui ka funktsionaalne.

Kõik see sai Yuhi näol täidetud. Lambi sirmi saab mitmeti liigutada – seda saab pöörata, kallutada, tõsta varre suhtes kõrgemale ja lasta madalamale. Selliselt saab valgustit seadistada täpselt enda vajaduste järgi ja suunata valgus sinna, kuhu tarvis.

Näiliselt väga lihtsate Yuh valgustite taga on inseneride meisterlikkus – tootja: Louis Poulsen.

Yuhi lambi valgus on tehtud väga mahedaks ja hubaseks. Valgusti on alt kinnine ja kaetud difuuseriga. Selliselt on lambipirn varjatud ning ei teki otsest pimestavat valgust. Hubasust lisab ka see, et sirmi ülemine ots on jäetud lahtiseks. Tänu sellele hajub osa valgusest ka üles, mis loob veelgi mõnusama atmosfääri.

Yuh valgustitelt leiab peensusteni viimistletud detailid – tootja: Louis Poulsen.

Hea uudisena disainigurmaanidele kehtivad jaanuaris Yuhi valgustitele ELKE Mööblis erihinnad (vaata lähemalt kodulehelt). Yuh lampidega saab lähemalt tutvuda ELKE Mööbli kodusisustussalongis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.